Známé chyby buildu 16226 (Fast Ring)

Buildu 1626 se bohužel nevyhnuly některé chyby, na co si dát pozor?

V minulých buildech se některým uživatelům stávalo, že se jim aktualizace zasekla na hodnotě 33%. Tato chyba může přetrvávat i nadále, Microsoft však tvrdí, že u většiny uživatelů by měl být tento problém opraven a již by k této situaci nemělo docházet. Pokud se Vám i přesto stane, že se aktualizace opět zasekne, popřípadě sice dojde k jejímu stažení, poté se však nezdaří instalace, odinstalujte si .NET Framework 3.5.

Chyba je hlášena v případě Microsoft Edge, přesněji ve funkci automatického doplňování URL adresy. Tato funkce nemusí fungovat v buildu 16226 korektně. Bohužel jsou také v souvislosti s tímto sestavením hlášeny problémy u některých univerzálních aplikací. Zmíněn byl Twitter, který podle informací spadne hned po startu. Problémy pak hlásí také Word 2016, který má problém s funkcí Windows Ink. V případě jejího využívání ve Wordu tento program spadne.

Vizuální chyba se může objevit v nabídce Start, kde jsou některé aplikace pojmenovány jako „ms-resource:…“. Na funkcionalitu aplikací tato chyba vliv nemá. U některých zařízení je pak také nahlášena neaktivita při zobrazování stavu baterie v případě, že zařízení není nabíjeno, pokud máte na taskbaru připnuté webové stránky, ty Vám po aktualizaci zmizí. Řešení je jednoduché – opět si je připnout.

Uživatelé během včerejšího dne nahlásili ještě dvojici chyb – v některých případech se stává, že Centrum akcí je kompletně transparentní, což může způsobovat poměrně velké potíže při práci s notifikacemi (jsou hodně špatně vidět). Druhou chybou je, že po stažení buildu a restartu zařízení nedojde k instalaci buildu, ale klasicky se opět vrátíte do nabídky přihlášení. Řešením je restart zařízení opakovat.

Přečtěte si také:

  • Mathias Berry Beránek

    Build mi nejde stáhnout…trvá hodně dlouho než se stáhne a potom, když je vše stažené tak dojde právě jen k restartu nikoli instalaci…a to opakovaně…je nějaké jiné řešení než to zkoušet znovu a znovu?

    • Kaizr

      Při aktualizaci jsem dal – odstranit potíže , našlo mi to a opravilo pár chyb a vše proběhlo jak má. Taky mi to nešlo nainstalovat.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain