Xbox zavádí vlastní Gamerpics

Vlastní profilový obrázek již mohli využívat testeři, nyní jej mohou využít všichni.

Gamerpic (profilový obrázek) v rámci služeb Xbox, to bylo donedávna synonymum pro obrázek Vašeho avatara. Ode dneška je však toto spojení přežitkem, obrázek si nyní můžete zvolit dle Vašeho vkusu a uvážení. Jen je ale potřeba upozornit, že vypouštění této funkce nebylo aplikováno na všechny hráče současně a proto Vám může ještě několik dní trvat, než budete moci tuto funkci využít i Vy.

Na nové Gamerpics Vás aplikace Xbox upozorní hned po startu
Na nové Gamerpics Vás aplikace Xbox upozorní hned po startu

Důležité je také upřesnit, že si jako profilový obrázek nemůžete nahrát například vlastní fotku. Microsoft však připravil opravdu rozsáhlý seznam možných Gamerpics, ze kterých si může vybrat asi opravdu každý – v nabídce najdete postavy ze známých her, různá loga, obrázky s tematikou Minecraftu ale třeba i tak trochu náhodné obrázky třeba rádia.

Pokud si budete chtít obrázek změnit, nebo se alespoň podívat, na co všechno je možné obrázek změnit, pak k tomu slouží aplikace Xbox na PC nebo mobilním telefonu. Po kliknutí na svůj profilový obrázek klikněte na (v anglické verzi) Customize a poté na Edit. Otevře se Vám velmi široký seznam různých profilových možností.

Přečtěte si také:

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich