Na WindowsApps.cz zapomeňte, přichází Winsider!

Po dlouhých přípravách spustíme v nejbližších dnech nový web – Winsider.cz!

Poznámka: Na úvod drobná poznámka – odkazy jsou přeškrtnuté z důvodu úvodní stránky webu Winsider, která bude odstraněna až spolu se spuštěním webu. Poté se odkazy „odškrtnou“.

Stránka WindowsApps.cz celé prázdniny mlčela a mnozí z Vás se ptali, co že se to vlastně děje. Konečně nadešla doba oznámit Vám, že s WindowsApps.cz je nadobro ámen – neznamená to však, že byste o informace ohledně Microsoftu v čele s operačním systémem Windows také nadobro přišli. Pravděpodobně během příštího týdne oficiálně spustíme zcela nový web Winsider.cz, který bude navazovat na právě končící WindowsApps. Pokud se ptáte, co nás k tomuto kroku vedlo, dovolte mi vše vysvětlit.

Doména WindowsApps.cz byla koupena v už lednu 2016 a původně se mělo jednat o web, který bude informovat výhradně o aplikacích z Windows Store. Bohužel, vzhledem k nepříliš dobré situaci mobilních Windows, však z tohoto kroku sešlo a z webu se stal polnohodnotný informační web o Microsoftu, jeho službách, hardware a další. Název domény i proto nedával příliš valný smysl, i přesto jsme si ji ponechali a hodlali s ní i přes tuto nelogičnost dále pokračovat.

Druhá věc, která nám trochu trhala žíly, byl vzhled webu. Upřímně, na světě existuje mnoho webů, které prostě vypadají o poznání lépe, o čemž jsme se přesvědčili i v rámci našeho průzkumu, který se na stránkách odehrával v květnu. V něm jste vzhled webu ohodnocovali dost nelichotivě a nám se pouze potvrdilo to, nad čím jsme už dlouho vedli horlivé diskuse. Vzhled webu prostě nebyl dobrý.

Nelze také zapomenout na velké množství začátečníckých chyb a chybek, kterých jsme se dopustili, což mělo za následek například zpomalování webu. Kolem a kolem, z webu WindowsApps se postupem času stala dost výrazná přítěž s ohledem na jeho technickou stránku – vezmeme-li v úvahu i přímo netechnické věci typu špatně zvolený název domény, nehezkou grafiku, chyby v pluginech, praktickou nemožnost záloh, nevhodně zvolené náhledové obrázky, absolutně nefungující diskusní fórum, které však podstatně zpomalovalo funkčnost webu a tak podobně.

Proto jsme v červnu začali s celým týmem kolem WindowsApps.cz přemýšlet nad tím, jak z toho všeho ven – a došli jsme k Winsideru. Z tohoto důvodu se Vám omlouváme, že jsme celé prázdniny na oko nepracovali. Ve skutečnosti jsme (pokud nepočítáme dovolené) pracovali na zcela novém webu, které bude lépe vyhovovat jak nám, tak samozřejmě i Vám, jakožto našim čtenářům. Je to riskantní – přeci jen na WindowsApps.cz jsme v nejsilnější době měli již velmi slušnou čtenářskou základnu čítající asi 60 000 unikátních uživatelů, a ačkoli to není číslo, před kterým by se tajil dech, vzhledem k velmi úzkému zaměření webu to rozhodně není číslo nízké.

Winsider.cz se spustí během následujících dní, stále je potřeba doladit některé drobné detaily týkající se technické stránky webu. Prozatím však vše vypadá velmi dobře a nic by tak nemělo bránit úspěšnému spuštění. A v čem se web změní? Nemusíte se bát, informace o Androidu či iOS pro nás nejsou tématy (pokud se přímo nedotýkají Windows) a rozhodně tak nesáhneme k podobnému řešení, jako několik českých i zahraničních webů, tedy spojení s konkurenčními platformami. Současně bychom Vás touto cestou chtěli poprosit – pokud chcete i Vy dopisovat na náš web a stát se naším kolegou, budeme moc rádi, pokud nám napíšete na email (stále ještě) info@windowsapps.cz. Nedáváme nikomu žádná ultimáta, kolik toho napsat, vše necháme na Vás samotných. Aktuálně nás není mnoho a pro zkvalitnění Windows komunity by se nám každá pomoc rozhodně hodila.

Další informace očekávejte ž brzy, budeme se na Vás těšit na Winsider.cz
Petr, Roman, Marko, Jirka a Ondra

 • Petr Vones

  To je takové typické pro Microsoft, neustále měnit jména služeb a produktů 🙂

 • Petr K.

  A mobilní aplikace na tom bude jak?

  • V první fázi dojde pouze k rebrandingu a aplikace bude ukazovat články z Winsideru namísto těch z WindowsApps. Nerad bych tu slíbil něco většího – snažíme se o to, ale jsme omezeni časem a samozřejmě i tím, že nikdo z nás není programátor v pravém slova smyslu.

 • Petr Vones

  Že je to teď škrtlé znamená, že nebude?

  • Presly

   Bude 🙂 vše jde podle plánu

  • Je to přešrtlé, protože ten web je „překrytý“ tou úvodní stránkou a tváří se proto, že tato adresa neexistuje. Vše jde podle plánu, od neděle bychom měli fungovat.

 • Peter Paul Johnson

  blbější název jako Winsider už vymyslet nešlo????

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich