Do Windows Store zamířil F.Lux

Aplikace, která inspirovala Noční světlo – funkci standardně obsaženou ve Windows 10 Creators Update.

Vývojáři aplikace F.Lux velmi dobře demonstrovali, jak relativní pojem se skrývá pod slovem „brzy“. Na konci loňského září oběhla internet zpráva, že se ve Windows Store, díky možnosti snadno přidávat klasické win32 aplikace, brzy objeví i F.Lux. Mezitím Microsoft dokončil svou vizi podobného principu nazvané jako „Noční světlo“ a F.Lux tak přišel o hlavní výhodu, tedy nekonkurenci.

Nicméně i přes to, že nasazení aplikace do Store trvalo zhruba 9 měsíců, aplikace má stále co nabídnout. Přeci jen je na trhu už dlouhou dobu a poporodní bolesti, které aktuálně zažívá Microsoft se svým Nočním světlem, již dokázala úspěšně porazit. Hlavním problémem funkce přímo zabudované ve Windows 10 je zejména fakt, že ke změně světla a intenzity záření monitoru dojde skokově. Jednoduše v moment, kdy systém usoudí, že je čas, se celé prostředí mnohdy až dost nepřirozeně zbarví do oranžovo-žluté barvy. F.Lux jde na to jinak a nutno podotknout, že mnohem lépe – ke změně totiž dochází postupně a lidské oko má tak mnohem více času celou změnu zpracovat a tím pádem paradoxně vlastně ani nepostřehnout.

Aplikace F.Lux
F.Lux

Pokud chcete aplikaci vyzkoušet a případně porovnat s Nočním světlem, máte k tomu ideální možnost. Aplikaci můžete stahovat pomocí tohoto odkazu z Windows Store, aplikace je pochopitelně zcela zdarma a funguje (bohužel) pouze na počítačích s Windows 10.

Přečtěte si také:

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich