Z Windows 10S budete moci zdarma přestoupit na Windows 10 Pro

Budete ale muset využívat asistenční a zjednodušující funkce Microsoftu.

Zrakově nebo například sluchově hendikepovaní budou moci, dle serveru Neowin, zdarma přepnout a upgradovat svůj systém Windows 10S na verzi Pro. Tuto funkci přitom až donedávna využíval Microsoft i pro šíření svého systému Windows 10, kdy hendikepované uživatele nechal déle než rok poté, co se Windows 10 zpeněžil, stáhnout svůj operační systém zdarma.

Určitým problémem pak bylo, že si Microsoft nijak neověřoval, zda je dotyčný opravdu hendikepovaný a zda tak má právo systém zdarma získat (ono k tomu asi ani není prostor). Poměrně velká část uživatelů tak této nabídky využila a jedinou překážku v podobě zaškrtnutí prohlášení, že na systém máte nárok, uživatelé pochopitelně jednoduše přešli.

Nabízí se tak otázka, zda společnost Microsoft nevyužije stejný systém i pro svůj Windows 10S. Cesta k profesionálním desítkám by pak byla opravdu extrémně snadná, ač morálně nesprávná. Připomínáme ještě, že všichni uživatelé mohou přejít z verze S na Pro za 49 dolarů (zhruba 1200 korun). Ti, kteří si zakoupí přímo Surface Laptop pak budou moci tuto změnu provést zdarma během prvního roku zcela bez poplatku.

Přečtěte si také:

  • Karel Kahovec

    Dodám, že stále funguje možnost čistou instalaci desítek (včetně 1703) aktivovat platným klíčem ze sedmiček nebo osmiček. Tuto cestu upgradu zdarma zatím MS nezablokoval.

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich