WhartonBrooks žije, na úspěch to ale nevypadá

Před pár dny jsme psali komentář k společnosti WhartonBrooks, o pár dnů později překvapili a představili nový telefon.

Někdy to nevyjde. 24. března jsme sepsali komentář na téma WhartonBrooks, který nevyzněl pro společnost zrovna pozitivně. O pár dnů později pak k našemu překvapení představil nový telefon. Windows Central přispěchal s exkluzivním rozhovorem se CEO společnosti, Gregem Murphym a telefon byl na světě. Informace však má dvě strany a jak to zatím vypadá, telefon bude vše, jen ne úspěšný.

Nejprve si řekněme něco více o telefonu. V prvních chvílích po oznámení založení společnosti WhartonBrooks se trochu čekalo, že „největší fanoušci v dějinách mobilních Windows“ budou chtít vytvořit celou novou řadu zařízení. Tomu také napovídala počáteční komunikace – „vytvoříme novou řadu za zrušené Lumie.“

Nakonec se ve společnosti v čele s Murphym rozhodli k realističtějšímu kroku a jejich plánem se stalo vytvoření jednoho telefonu. Ten by měl přitom vycházet z konceptu absolutně neúspěšného Coship Moly X1. Připomínáme, že tento telefon prožil na crowdfundingové síti IndieGoGo jeden z největších propadáků v historii – původně bylo cílem vybrat zhruba dva a půl miliónů korun. Výsledek? Jedenáct (!!) prodaných telefonů. Dokážeme si představit ledacos, ale proč telefon vychází právě z něčeho podobného, to je nám záhadou.

Telefon ponese poněkud exotické jméno Cerulean Moment. Kromě pětipalcového displeje s rozlišením 1280 x 720 nabídne procesor Qualcomm Snapdragon 617, 3 GB RAM, 32/64 GB úložiště, Gorilla Glass 3 ochranné sklíčko, podporu režimu Continuum, 2250 mAh baterii a aby byl popis kompletní, tak samozřejmě operační systém Windows 10 Mobile. Ostatně, podívejte se na grafiku, kterou společnost vydala – zachycuje kromě toho i vzhled telefonu.

Telefon Cerulean Moment
Cerulean Moment

No a nyní se k přesuňme k té horší části. Společnost se rozhodla tento telefon financovat pomocí crowdfundingové sítě IndieGoGo (další paralela s Coship Moly X1) za cenu začínající na 290 dolarech, což je v přepočtu asi 7 000 korun. Telefon byl do nabídky přidán 31.března, do té doby jej prozatím zafinancovalo, a tím pádem si jej i koupilo, pouze 44 zájemců. Není to tedy sice tak tragické jako v případě Coship, nicméně vzhledem k tomu, že si společnost stanovila za cíl vybrat opravdu brutálních 1 100 000 dolarů (bezmála 27 miliónů korun), je prozatimní splnění plánu v hodnotě 1% trochu tragikomické.

CEO společnosti však s případným neúspěchem počítá a dle jeho slov dojde v případě neúspěchu (který je více, než pravděpodobný) na schůzku Murphyho s vedením Microsoftu, od něhož bude požadovat marketingovou podporu. Pokud si vybavíme, jakým způsobem však Microsoft marketing obecně vede, je výsledek takového setkání poněkud nejistý. Podívejte se také na video, které Vám ukáže maximum detailů.

Přečtěte si také:

 • Tomáš Němeček

  Dobrý den,

  nebylo by lepší zjistit, kolik to přesně stojí? Také zjistit, zda je možné telefon dostat i do ČR, zda tu bude fungovat LTE a tak podobně? Na IndieGoGo je napsáno worldwide…

  Ty parametry nejsou špatné, vlastně není možné koupit něco jiného ve střední třídě. Pokud by to bylo za 6000 kč, tak jsou to stejné peníze, jaké jsem dal za Lumii 650, ale parametry jsou nesrovnatelné. Napsat jen, že to na úspěch nevypadá není moc motivující.

  Díky

  • Motivující to není, nicméně pokud se za 3 dny vybralo 1% z cílové částky, nevypadá to moc dobře. Cena je 290 dolarů, tedy dle dnešního kurzu 7340 korun. LTE zatím nemáme potvrzeno.

   • Tomáš Němeček

    Jasně, ale normální člověk IndieGoGo nesleduje, kdybych nedostával zprávy od MSPoweruser, tak bych vůbec nevěděl, že něco takového vyšlo…moc této strategii nerozumím. Taky ne každý Windows Phone fanda má teď hned 7000 na to, aby si koupil nový telefon, když má ne moc starou Lumii 650/950. V USA je trend třeba jiný, nevím…

    • Medvid

     já bych, řekl, že telefon je to dobrý, ale zabíjí to MS tím, že Lumie jsou tak levné, nedávnou jsem kupoval Lumi 950 xl za 7200

     • Tomáš Němeček

      No pokud vím, tak Lumie už se skoro nedají ani koupit… Jak pak může růst zastoupení systému? 🙁

    • Raven

     Dělají to jako amatéři. Oni to teda jsou de facto amatéři, ale celá ta kampaň je hrozná.

 • Krupe

  A já tomu držím palce…

 • Jakub HERGET

  Držím palce ať to vyjde a prodává se. Vypadá skvěle.

 • Pingback: Cerulean Moment nemá (po dvou týdnech) úspěch | WindowsApps.cz()

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich