Víme, jak bude vypadat nový Surface Pro!

První předpokládaný zářez na nadcházející konferenci 23.května.

Když spustí 23.května v Šanghaji Microsoft svou konferenci, jedna věc bude téměř jistá, nebo minimálně alespoň velmi vysoce pravděpodobná. Mezi představenými zařízeními se představí také nová generace tabletů Surface Pro. Informaci odhalil server Venturebeat.com, který na svých stránkách zveřejnil uniklou fotografii tohoto zařízení.

Surface Pro by dle obrázků mělo mnohem více než řadu Pro připomínat unikátní Surface Book. Konstrukce jako taková by však měla zůstat beze změn, po odepnutí displeje z klávesnice však skutečně můžete získat dojem, že toto zařízení je vlastně obrazovkou Surface Booku (který jde taktéž odepnout ze své základny). Kromě toho však Microsoft chystá hned čtyři barevná provedení – černou, modrou, bílou a červenou. V tomto případě mi promiňte za dost povrchní výčet barev, jako muž mám velký problém rozeznat růžovou od fialové. Podívejte se na fotografii barevných provedení jednotlivých Surface Pen, které by měly odrážet i barvy samotného zařízení. Mimochodem, bílá je taková do stříbrna a modrá je zase trochu zelená…

Čtyři chystané barvy Surface Pro dle Surface Pen
Čtyři chystané barvy Surface Pro dle Surface Pen

Velmi zajímavé také je, že tento tablet by měl nést jméno Surface Pro. Bez číslovky. To by mohlo vysvětlovat vyjádření Panose Panaye, že Surface Pro 5 na nadcházejících konferencích určitě neuvidíme. Chytré prohlášení – Surface Pro 5 totiž neuvidíme možná nikdy, místo toho se začíná od nuly a je docela dobře možné, že i Surface Book bude mít stále označení bez číslovky, průběžně však v jeho případě bude, stejně jako u Surface Pro, oznamováno vylepšení hardwaru nebo vzhledu. Spekuluje se dokonce, že podobný nápad by mohli mít v Microsoftu i v případě konzole Project Scorpio, která by mohla nést prosté jméno Xbox. Jednoduše bude existovat určitá řada zařízení, která budou průběžně aktualizována, na jejich názvu se však nic nezmění.

To je však spekulace, na potvrzení si budeme muset ještě minimálně pár dní počkat. A zda se na konferenci ukáže i tento Surface Pro? Na 99% ano. Nebude to však to jediné, co Microsoft ukáže – kvůli jednomu zařízení by asi samostatnou konferenci nesvolával.

Přečtěte si také:

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde