Ve Windows 10 se brzy objeví WordFlow

Oblíbené psaní tahy konečně i mimo Windows 10 Mobile.

Jednou z naprosto TOP funkcí systému Windows 10 Mobile je zcela určitě způsob psaní zvaný WordFlow. Díky této funkci lze psát jednoduše způsobem tahů po displeji. Z celkem nepochopitelného důvodu se však tato funkce prozatím na klasických Windows 10 neobjevila, takže majitelům tabletů, dotykových notebooků nebo konvertibilů byla tato funkce odepřena. Prozatím.

Spolu s velkým problémem, kterým vypuštění interního buildu 16212 zcela jistě bylo, se však v této šlamastice objevilo i několik pozitiv – předně, díky uživatelům, kteří se nestabilním sestavením dokázali prokousat a nainstalovali si ho, víme o několika dalších novinkách, které Microsoft připravuje. A právě zde se ukázalo, že testuje i WordFlow. V buildu 16212 je totiž tato funkce částečně integrována, lépe řečeno je tak nějak ve fázi příprav na spuštění. Neznamená to tedy, že byste v buildu 16212 mohli psát tahy, nicméně je jasné, že se tato funkce připravuje. Z toho bohužel nelze odvodit, kdy tato funkce dorazí minimálně k Fast Insiderům.

Poprvé se funkce WordFlow objevila v mobilním systému Windows Phone 8.1, později se dostala i do mobilních desítek. Klasické plnohodnotné desítky tak budou dalším systémem, bohužel si však ještě asi chvíli počkáme. A mimochodem, druhou zásadní věcí, která je v buildu 16212 patrná je, že hlavní úsilí nyní Microsoft věnuje rozhraní CShell, tedy adaptabilnímu prostředí, které upraví vzhled Windows 10 v závislosti na velikosti úhlopříčky cílového zařízení.

Přečtěte si také:

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain