Unikly snímky nevydaného telefonu „Hapanero“

A máme tu další telefon s Windoss 10 Mobile, který nikdy nepoznal reálný svět.

V poslední době se s těmi úniky roztrhl pytel. Nejprve údajná Lumia 960, následně Nokia alá BlackBerry s klávesnicí, nyní Hapanero. Tento telefon však byl dost možná od začátku stavěn pouze jako prototyp a nad jeho uvedením do ostrého prodeje se asi nikdy moc nepřemýšlelo. Název Hapanero je pak pouze pracovní, telefon by se v případě vydání na sto procent jmenoval jinak.

Telefon nijak vzhledově nevybočuje – rozhodně by zapadl do řady Lumia, což je samozřejmě otázkou, zda to není spíše na škodu (minimálně u novějších modelů). Uvnitř pak najdeme procesor Snapdragon 810, 4GB RAM, 32GB úložiště s možností rozšířit jej o MicroSD kartu, 20Mpx fotoaparát s trojtým LED bleskem, vyměnitelnou baterii (v rozmezí 1750-2000 mAh) a podporu dual-SIM.

Z jeho specifikací je tak patrné, že telefon byl v době, kdy byl sestaven (2015), naprosto špičkový. Tomu také odpovídá zjištění, že právě tento prototyp byl vytvořen pouze jako demo za účelem představení několika funkcí na konferenci Build 2015. Mimochodem existovaly dvě varianty telefonu a zatímco jedna se chlubila rozlišením 1080p, druhá dokonce 1440p. Tak škoda.

Přečtěte si také:

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich