Unikly nové informace o Microsoft’s Home Hub

Microsoft se připravuje na tvrdé souboje s Amazon Echo a Google Home.

Není úplně tajemstvím, že zejména Amazon Echo je v USA velmi oblíbeným kusem zařízení a pomalu se dostává do stále většího počtu domácností. Google Home zase sází na velkou konkurenční výhodu v podobě znalosti většího počtu jazyků, takže kolem a kolem, Cortana a Microsoft samotný v tomto segmentu zatím hrají až druhou ligu. To by se však mělo změnit. Magazín The Verge totiž přišel s utajovanými dokumenty a obrázky, které pojednávají o budoucnosti Home Hub od Microsoftu.

Ačkoli uniknuvší dokumenty jsou nové, samotný Home Hub už moc nepřekvapí – je to totiž už poměrně dost měsíců, co Microsoft avizoval, že Home Hub má být jakýsi domácí společník (obhrouble řečeno), který se na rozdíl od konkurence nebude vyskytovat pouze v určitém kusu hardware, ale téměř všude – v počítačích, tabletech, telefonech a samozřejmě i v internetu věcí. Podmínkou však bude systém Windows 10.

Uniklé dokumenty nakonec dávají za pravdu – Home Hub bude jakési rodinné centrum se sdíleným přístupem ke kalendáři, aplikacím nebo úvodní obrazovce. To vše by mohlo být zabudováno v jakýchsi menších obrazovkách,  čemuž se vyjádřil i Tom Warren z The Verge. „Hlavním konceptem je jakási uvítací obrazovka, pomocí níž celé rodiny mohou používat různé seznamy úkolů, kalendáře nebo třeba poznámky. Je navržena pro takzvané kuchyňské počítače, tedy menší hardware s obrazovkami, které podporují hlasové příkazy Cortany. Hlavní změnou a inovací oproti konkurenci tedy je, že Home Hub nebude jen hlasový asistent do domácnosti, ale také asistent pro vizuální kontakt“. 

Dle obrázků také nezůstane jen u čistě zařízení od Microsoftu, ten se totiž bude starat pouze o softwarovou výbavu. Samotný hardware pak bude v rukou jednotlivých společností, které do konceptu Home Hub zapadají. Samozřejmostí jsou pak specializované aplikace, kupříkladu na obrázcích dobře rozpoznatelné Phillips Hue pro kontrolu chytrého osvětlení.

Více bychom se měli dozvědět v následujících dnech, neboť na toto konto chystá Microsoft velmi pravděpodobně i svůj blok na konferenci Build 2017.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain