TOP 5 nejhorších mobilních aplikací na Windows Store

Každý máme své oblíbené aplikace. Dost často však nainstalujeme ze Store něco, jehož význam a funkčnost nelze pochopit.

Ještě před samotným vyhlášením „Zlatých malin“ na Windows Store bych rád upozornil, že se jedná o čistě subjektivní výběr aplikací. Každý z Vás zná něco jiného a co může přijít hrozné mně, zdaleka nemusí přijít hrozné Vám. Za svým výběrem si ale stojím a následující výčet považuji za ostudu Windows Store. Současně jsem se zaměřil na alespoň trochu povědomé aplikace, skutečného balastu bychom mohli i přes listopadovou čistku nalézt v Obchodě stále ještě dost.


KIK Messenger

Osobně, pokud někdo tento messenger na Windows používá, nerozumím mu. V záplavě více či méně použitelných aplikací typu WhatsApp, Viber či Skype Preview může Kik Messenger využívat opravdu jen těžký masochista. Vrchol zažijete už na začátku, kdy na Vás při zakládání účtu Kik vybalí jakousi ověřovací funkci, kdy musíte otáčením narovnat obrázek. Je to s prominutím blbé, ale fungovalo by to, pokud by obrázek něčeho nebyl několikanásobně zduplikovaný a nevypadal nějak takhle:

Pokud vůbec dokážete rozluštit, co to vlastně na obrázku je (pes, dinosaurus, celer, ubrousek?), pak se Vám sice Kik Messenger spustí, nicméně grafika je hnusná, o nějakých zajímavých funkcích nemůže být řeč… Prostě opravdu peklo. Poslední aktualizace je stará asi 4 roky. Podle posledních informací sice už Kik u některých uživatelů (není jasné u kterých) výše uvedenou ověřovací funkci nechce a vystačí si s mnohem inteligentnějším captcha kódem, nicméně ani to už nemůže změnit můj strašidelný názor na tuto komedii.


LinkedIn

Dle mého názoru úlet. LinkedIn vlastní Microsoft, Android a iOS mají krásnou novou aplikaci (už bezmála rok) a na Windows? Ošklivá, nepřehledná, několik let stará a neaktualizovaná aplikace, ve které se vyznat je opravdu čisté umění. Nedávno dokonce proběhla zpráva, že Microsoft pro Windows 10 Mobile (a starší) LinkedIn aplikaci zcela bez náhrady zruší. To by byl teprve gól, že? Víceméně to však ukazuje, jak velký zájem má samotný Microsoft na budoucnosti celého Windows 10 Mobile.


Shrink Storage

Ne moc známá aplikace, kterou osobně hodnotím nejhůře ze všech a důrazně před ní varuji. Jejím úkolem je „pročistit systém od zbytkových souborů“. Výsledek? Aplikace Vám zhruba v devíti z deseti případů spadne hned po startu. Pokud máte šťastný dotyk a aplikace nespadne, můžete kliknout na tlačítko, které Vám kompletně zaneřádí telefon vším možným, docílí toho, že Váš telefon vykáže nula bajtů volného místa a poté spadne. Váš telefon se v tu ránu mění na nepoužitelný.

Mimochodem, původně aplikace fungovala jakž takž dobře – zaneřádila Vám telefon a následně vymazala vše, co považuje systém za „bordel“ (v případě plného úložiště totiž dokázal starší systém automaticky uvolňovat volné místo a uvolnil kvůli tomu i skryté soubory). V případě desítek to nefunguje a nově má aplikace problém i se staršími osmičkami. V žádném případě neinstalovat.


Shazam

Předně, Shazam se na Windows za poslední dobu zlepšil. Dříve docházelo až k trapným situacím – pokud jste spustil Shazam ve stejnou chvíli, co kolega s Androidem, trvalo Windows telefonu zhruba o 3 minuty déle, než našel název písně, v porovnání s Androidem. Mezitím však už hrála další píseň, takže Vám ve výsledku Shazam nahlásil „nerozpoznáno“. Je to samozřejmě trochu s nadsázkou, ale skutečně se stávalo, že než se vůbec Shazam na Windows rozkoukal, hledání již nebylo aktuální.

Nyní je Shazam jakž takž použitelný, nicméně v porovnání s verzí na iOS a Android se stále jedná o svou vlastní kategorii. Něco jako závod formule jedna s Octávií.


ČT Sport

Na závěr hodím i českého zástupce. Pokud chcete na vlastní oči vidět, jak vypadal fotbal (hokej, tenis…) v roce 1980, stáhněte si tuto aplikaci – je to totiž pořádné retro! Video má rozlišení asi 100 x 20, aplikace je extrémně citlivá na dotyk a při pokusu o čtení jakéhokoli článku Vám skáče z obrazu do obrazu jako zdatný atlet a k tomu všemu čas od času spadne, v průměru každých zhruba 10 minut. Geniální sportovní aplikace posilující zrak a nervy.


Na Windows Store bohužel najdeme i další hrozné aplikace, nicméně tento výčet pro mě představuje pomyslné dno. Nezahrnul jsem Facebook ani Messenger, nad kterými sice často ohrnuji nos, ale podobných „výkonů“, jako výše zmíněné aplikace, dle mého nedosahují.

Nejhorším zjevením pro mě v minulosti na Windows Store byla aplikace HBO TV. Vlastně to byl takový malý vtip, aplikace totiž nikdy nefungovala. Autoři jí již nahráli nefunkční a při každém pokusu o spuštění buď spadla, popřípadě sekla celý telefon. Přesto na Store zůstala ve stejném stavu asi 4 roky, zmizela až s listopadovou čistkou. To už je slušná provokace. Pokud i Vy máte appky, které z duše nenávidíte, napište nám do komentářů.

Přečtěte si také:

  • Pag3man

    Nevim proc tolik kritiky na ct sport když články se čtou normálně jen člověk nesmí pohybovat prstem do pravá do leva co je přepnutí na další článek v pořadí ale je pravda ze na rozdíl od ivysilani vysílá ji v menší řádové kvalitě ale vážně to není 100×20 teda aspoň ne na mé wifi nebo lte siti

  • Bob Bříza

    Za mě je nejhorší jednoznačně Messenger beta (aktuálně bliká při focení, občas nepřežije přetočení na bok, a rozsype se UI, načítá se dlouho, má přemrštěné nároky na HW (2GB RAM výsměch) a poslední 3 týdny na ní téměř nefungují notifikace). Z výše jmenovaných ke KIK úplně v klidu a navíc je to jeden z nejrychlejších messengerů. Tedy myslím že mu neprávem křivdíte. Shazam taky celkem v pohodě (mohl být rychlejší ale to se dá přežít). Ostatní jsem neviděl.

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich