Tip: Vyzkoušejte novou aplikaci ve Windows Store Inkscape

Oblíbená, původem Linuxová aplikace, pro tvorbu vektorové grafiky Inkscape je nově ve Windows Store.

Abychom byli přesní, aplikace Inkscape se ve Windows Store objevila zhruba před měsícem, prozatím jsme o ni však neinformovali, proto Vám mohla docela lehce proklouznout. Přitom appka Inkscape se oproti konkurenčním editorům liší zejména tím, že její hlavní doména není v rastrové, ale ve vektorové grafice. Využívá jí i velká řada profesionálních grafiků, takže pokud se o vektorovou grafiku zajímáte, první volba by měla zamířit právě sem.

„Inkscape je bezplatný open-source vektorový grafický editor, který lze využívat k vytváření a úpravě vektorové grafiky, ať už je řeč o ilustracích, diagramech, grafech, pomocí aplikace lze také vytvořit efektní a efektivní logo a složité obrázky. Primárním grafickým formátem je škálovatelná vektorová grafika .svg, nicméně lze do aplikace a z aplikace importovat a exportovat i spoustu dalších formátů.“

Aplikace Inkscape
Inkscape

Aplikace je k dostání zdarma, funguje (bohužel) pouze na počítačích, nicméně ovládání Inkscape není pro mobilní zařízení přizpůsobeno. Aplikace nicméně funguje pouze v případě, že na svém počítači máte nainstalovaný Windows 10 a můžete ji stahovat pomocí tohoto odkazu z Windows Store.

Přečtěte si také:

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde