Tip na hru: Public Transport Simulator

Hledáte dobrou hru simulačního žánru na mobilní telefon? Poradíme Vám jednu z nejlepších.

Hned na začátek stojí za zmínku, že hra je dostupná jak na mobilní Windows (bohužel podle slov vývojáře, brzy skončí podpora pro Windows Phone 8.1) tak i na iOS a Android. Public Transport Simulator má i mladšího brášku v podobě Cargo Transport Simulator, který je rovněž dostupný na všechny tři platformy, takže pokud by Vám námi vybraná hra nevyhovovala, zkusit můžete i jejího nástupce. Velké plus patří vývojáři za to, že se snaží na všechny tři platformy vyvíjet bez rozdílu, což má za následek, že na každé z platforem najdete prakticky totožné verze, pokud pomineme drobnosti typu získání více XP za shlédnutí reklamy.

Public Transport Simulator má na Store velmi kladné hodnocení 4.4. Hra vám umožní jezdit se spoustou různých typů autobusů, taxíků a závodních vozů a ano, v téhle hře se dá kromě jiného také závodit na čas. Jednotlivé vozy si můžete „tunit“ (i když vylepšení nemá moc vliv na projevy vozu), nebo „customizovat“ pomocí přednastavených skinů, přičemž všechna vylepšení odemykáte sbíráním zkušeností daným vozidlem, které chcete vylepšit.

Hra k červnu 2017 nabízí více jak 40 vozů a 5 map. Bohužel je po posledním updatu, které chodí cca jednou za měsíc, poněkud pomalejší, což poznáte hlavně při výběru vozu, se kterým chcete jezdit. Samotná hra při jízdě je již plynulá. Hra také nabízí možnost zálohy dat ze hry na vlastní servery, pro které si ve hře vyberete přezdívku a heslo – data ze hry se vám následně zálohují automaticky na servery. Bohužel tato funkce nefunguje napříč platformami, alespoň se hra v průběhu testování takto tvářila.

Hra vás svým způsobem pobaví ve chvíli, kdy srazíte chodce (což je trochu brutální), poté máte možnost si jednotlivou situaci prohlédnout pomocí obrazovky, ve které posuvníkem posunujete čas dle libosti. Celou situaci si následně můžete i vyfotit, za takovéto sražení chodců vám ale hra strhne body. Body dolů dostanete i za projetí křižovatky na červenou, kde se stržené body pohybují od nuly po čtyři body, a za srážku s vozidlem nebo jiným předmětem ve hře, kde se rozsah stržených bodů pohybuje od nuly po body tři (neplatí v případě jízdy bez pasažérů).

Hra nabízí možnost vypnout dopravu, která se upřímně nechová zrovna ukázkově a rozhodně nedoporučujeme řidičům si z ní brát příklad – tenhle problém se vývojář snaží vyřešit už hodně dlouho ale změny jsou jen malé, ne-li  žádné, proto možná až doporučujeme okolní dopravu spíše vypnout v nastavení na základní obrazovce. V této nabídce si lze upravit i samotné ovládání hry – máte na výběr čtyři možnosti, klasické naklánění mobilu, virtuální volant, šipky nebo swipnutí. Dále zde naleznete nastavení grafiky, vybrat si můžete ze tří možností kvality zobrazení, a dokonce i nastavení převodovky, kde je na výběr rovněž ze tří možností (zjednodušený automat, automat nebo manuál). V neposlední řadě zde můžete nastavit také zvuk a citlivost řízení.

Hra obsahuje také statistiky hráčů, kam se sice probojovat můžete i Vy, nicméně vzhledem k nahranému skóre u nejlepších hráčů Vám při pokořování tohoto cíle přejeme hodně štěstí. Public Transport Simulator se aktuálně nachází ve verzi 1.27.x a je nabízen zdarma. Počítat však musíte s reklamami, ovšem za poplatek ve výši 55 Kč lze reklamy vypnout. Za 80 korun je pak k dostání kompletní odemčení celé hry včetně map nebo vozidel, zakoupit si lze také zdvojnásobení přijatých zkušenostních bodů. Pokud byste si chtěli hru Public Transport Simulator vyzkoušet, využijte k tomu tento odkaz z Windows Store.

Přečtěte si také:

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain