Surface Laptop unikl na veřejnost ještě před konferencí

Dnešní velká konference Microsoftu byla ochuzena o jedno překvapení.

Dlouho držel Microsoft relativně v tajnosti program jeho dnešní konference, bohužel to ale nezvládl až do konce. Dnes brzy ráno totiž na internet unikla celá řada snímků chystaného notebooku Surface Laptop, který bude nakonec celkem obyčejným (ale moc hezkým) notebookem s Windows 10 Cloud.

Surface Laptop bude definovat novou kategorii zařízení (jak má Microsoft obzvlášť v oblibě) a to CloudBooky. Ty budou přitom odpovědí na zejména v USA velmi rozšířené Chromebooky a i z toho důvodu se spekuluje, že se u nás v Evropě, či minimálně v Česku a na Slovensku, prodávat vůbec nebude. Už několik let doufáme v rozšíření řady Surface i do jiných zemích a upřímně by nám nic neudělalo větší radost, než oznámení právě této novinky.

Zařízení Surface Laptop
Surface Laptop

Zařízení Surface Laptop má být každopádně notebook s 13.5 palcovým displejem s vysokým rozlišením, hmotnost by měla dosahovat pouze zhruba jednoho kilogramu. Bohužel zatím nevíme, co bude notebook skrývat uvnitř svého těla, nicméně i z obrázků je patrné, že obsahuje DisplayPort, klasický Jack a USB. K dispozici bude ve čtyřech barevných variantách – Platinum, Graphite Gold, Cobalt Blue a Burgundy.

Zařízení Surface Laptop
Surface Laptop

Najevo také vyšlo, že k Windows 10 Home a Windows 10 Pro se zařadí Windows 10 S – nikoli tak Windows 10 Cloud, což byl, pokud se vyplní úniky, jen pracovní název systému. Ačkoli bude Surface Laptop obsahovat právě „pouze“ tuto osekanou verzi, ze které si nemůžete spustit jiné aplikace, než ty ze Store, bude možné jej za příplatek vylepšit na Windows 10 Pro. To dává smysl vzhledem k prostředí, kam notebook míří – učitelé budou moci využívat plný Windows, žáci ten osekaný.

Zařízení Surface Laptop
Surface Laptop

Každopádně už dnes se dočkáme konference #MicrosoftEDU a pokud máte čas, můžete být u toho. Sledovat v přímém přenosu můžete konferenci na těchto oficiálních stránkách. Na večer pak chystáme na WindowsApps.cz velké shrnutí, ve kterém si dopodrobna probereme celou konferenci.

Přečtěte si také:

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich