Steve Ballmer: „Bylo chybou, že se Microsoft nezaměřil na hardware dřív“

Bývalý CEO Microsoftu Steve Ballmer a jeho sebekritika v tématu Microsoftu a hardware.

Steve Ballmer opustil Microsoft v roce 2014 a rozlučka to byla legendární. Na obrovském pódiu, které kompozičně připomínalo spíš pódium připravené na velkou rozlučku slavného amerického sportovce, se rozplakal. Ostatně dnes již legendární video si můžete pustit na YouTube.

S odstupem tří let se rozpovídal pro server HotHardware, přičemž jeho vyjádření lze považovat za relativně silnou sebekritiku. Podle Ballmera totiž Microsoft prováhal v minulosti ideální dobu pro zapojení se do tržního prostředí hardwaru – i kvůli neochotě jeho samotného, který se Microsoft snažil škatulkovat jako čistě softwarovou společnost.

„V několika věcech jsem byl dle mého názoru moc pomalý. Jednoduše jsem nebyl schopen rozpoznat skrytý potenciál a využít ho, zejména co se hardwaru týče. Moc bych si přál, aby se Microsoft jednoho dne stal úspěšnou a globální hardwarovou společností a využil propojení svého software i hardware. Za mého vedení jsme k tomuto poznatku došli bohužel příliš pozdě.“

Ballmer bohužel skutečně nebyl schopen rozpoznat potenciál hardware, což „dobře“ demonstrovala památná věta „Není žádná šance na to, že by iPhone získal významný podíl na trhu.“ Tuto větu přitom vypustil při příležitosti představení prvního iPhonu. Za chybu pak pokládá i nákup společnosti Nokia, Microsoft se měl dle jeho vlastních slov vydat vlastní cestou a vyrábět chytré telefony pod svou vlastní značkou se svým softwarem.

(zdroj) (zdroj)

Přečtěte si také:

  • Petr.F

    Lepší pozdě, než nikdy. Ale už je to k ničemu.

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde