Stahujte nový update 14959 pro Fast Ring

Nejnovější sestavení 14959 obsahuje jednu celkem zásadní novinku a opravuje chyby známé z předchozích verzí. K dispozici je na PC i telefony.

Zásadní novinkou, která se objevila v tomto sestavení je takzvaná Unified Update Platform (UUP) – nová generace aktualizačního procesu určená pro nejnovější Windows 10. Microsoft každý měsíc aktualizuje milióny zařízení a prakticky každý týden vypouští nový build určený pro Insider uživatele ve Fast ring. Na základě požadavků z Feedback HUB se Microsoft snažil vytvořit lepší způsob aktualizace – takový, který nebude tolik vyčerpávat baterii, paměť zařízení a redukuje čas nutný k aktualizaci. Výsledkem je právě UUP. To umožňuje stahovat diferencované části aktualizačního souboru pro PC, telefon či třeba Hololens (jednoduše si zařízení stáhne jen to, co potřebuje), tím pádem dochází k nižšímu využití dat, baterie a celý update je mnohem rychlejší.

Jinak se build 14959 zabýval zejména opravami. Začněme bugy, které byly opraveny na počítačích. Opraven byl problém s přisvětlením a celkovou úpravou jasu. Mohlo se dokonce stát, že někdy se Vám nastavení jasu automaticky nastavilo na 0%, tento problém byl v opravách zahrnutý také. Opraveny byly problémy s přihlášením, chyba 0x800700B7, která se občas objevovala při pokusu o update aplikací (například Outlook Email a Kalendář). Také se na některých počítačích stávalo, že po odpojení SD karty došlo k pádu celého systému – i tento problém byl vyřešen a odstraněn. Pokud nyní označíte zamykací obrazovku dislikem, nahradí ji obrázek nový a konečně byl také opraven problém způsobující potíže některých aplikací s fullscreen módem. K tomu docházelo v případě, že jste spustili „aplikaci přes aplikaci“, například kliknutím na nějaký odkaz v jedné aplikaci, kdy se otevřel prohlížeč (druhá aplikace).

K čemu došlo na mobilních telefonech? Předně byla uživatelsky vylepšena stránka informující o využití dat (v anglické verzi Settings > Network & wireless > Data usage), opravena byla aplikace Peněženka, která při pokusu o práci s aplikací spadla, nově není možné zavřít úvodní obrazovku při najetí do správce úloh, opravena byla chyba, kdy při zapnutí šetřiče baterie došlo k ukončení přehrávání hudby na pozadí a dále také byl odstraněn problém s nesprávným fungováním kopírování a vkládání (někdy tato funkce nefungovala, pomohl jen restart telefonu).

A co nefunguje? Na počítačích stále platí, že aktualizace Vám nepůjde nainstalovat v případě, že využíváte antivirus třetí strany (Avast, Kasperski…). Pro správnou instalaci je nutné antivirus vypnout. Na mobilech nelze nainstalovat další jazykové balíčky vyjma těch, které jste nainstalovali už předtím. Stále platí, že pokud jste zaseknutí v buildu 14951, změňte datum alespoň o týden vpřed. Poté by měl update na novější build normálně proběhnout.

 

Přečtěte si také:

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich