Stahujte nový build 16184 pro PC – obsahuje funkci MyPeople

Novinka v podobě integrace funkce MyPeople konečně dorazila do Windows 10.

Jste-li majitelem počítače s Windows 10, který je zapojen do Fast ring okruhu programu Insider, pak máte možnost vyzkoušet novou a dlouho slibovanou funkci, která se měla v počítačích objevit už s příchodem Creator’s Update. Microsoft však nakonec tuto funkci nestihl, odsunul ji, svého času se však dočkala ani ne měsíc po oficiálním vydání. Přivítejte funkci MyPeople.

Pro novinku MyPeople chystáme samostatný článek, v tomto se zaměříme na chyby a samozřejmě také opravy, které build s označením 16184 přinesl.

Došlo na opravu Nočního světla, které stále nefunguje zcela bez chyb – funkce má problém se spouštěním a záseky, nicméně nyní by měla být funkčnost optimalizována a vylepšena. Došlo také k vylepšení XAML stylu posuvníku (?) v nabídce Start (omlouváme se, ale zde si nejsme jisti, co je za tím zamýšleno, případně prosíme o vysvětlení do komentářů) a v nabídce Start došlo k opravě přesouvání a připínání aplikací, což mohlo způsobovat pády a nestabilitu.

Došlo také k odstranění profilové fotografie z nabídky Start, která vlastně neměla žádný hlubší smysl a proto byla její existence de facto jen na efekt. V nabídce Nastavení notifikací došlo k optimalizaci načítacího času a dále se Microsoft věnoval nesprávné funkčnosti audio procesů Dolby Digital Live a DTS Connect. Opravena byla také aplikace Fotografie, která mohla neočekávaně spadnout při prohlížení kolekcí a zdá se to býti neuvěřitelné, ale opravy se dočkala chyba spjatá s klávesou F12 a prohlížečem Edge. Microsoft se také věnoval správné funkčnosti hry Counter Strike: Global Offensive, jejíž hráči si v posledních buildech stěžovali na stabilitu a časté pády.

Bohužel se této aktualizaci nevyhnuly ani některé chyby – některým Insiderům se tak nemusí spustit korektně update, ukáže se jim chyba „Některé aktualizace byly zrušeny“. Microsoft se tímto problémem zabývá, prozatím neexistuje řešení. Nefunguje také otevírání antiviru Windows Defender přes notifikaci v Akčním centru, pokud vlastníte Surface Pro 3 a chcete si nainstalovat tento update, je potřeba nejprve vyndat microSD kartu. Problém je také hlášen ve funkci Windows Ink, kde po kliknutí do sekce Nedávné aplikace dojde k pádu služby.

Vyhněte se také navigaci Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Windows Update, která může skončit pádem Nastavení (ale nemusí). Bohužel také může docházet k problémům se spouštěním některých aplikací a některé reporty říkají, že se korektně neotevírá Akční centrum, respektive že se mnohdy při pokusu o otevření nestane nic. Problémy jsou také hlášeny v kontextu s čínským jazykovým nastavením, nicméně to zde není moc důležité. Stahujte!

Přečtěte si také:

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde