Stahujte build 16232 pro PC (Fast ring)

Tentokráte spíše menší nové sestavení pro Fast ring Insidery využívající tento program na PC.

Největší změny přineslo toto sestavení zejména v otázkách bezpečnosti a jako první zmiňme aplikaci Application Guard pro prohlížeč Microsoft Edge. Nově je Vám umožněn přístup ke všem funkcím prohlížeče Edge i v případě využívání funkce Application Guard. Pokud tuto funkci povolíte (Windows Components > Windows Defender Application Guard), pak data jako oblíbené, cookies nebo třeba uložená hesla budou k dispozici i v rámci dalšího používání relace Edge s aplikací Application Guard.

Jak je uvedeno výše, tato funkce není zapnutá primárně, je potřeba její zapnutí vyvolat manuálně. Poté by se Vám i v relacích Application Guard měla zobrazovat kupříkladu hvězdička pro ukládání stránek mezi oblíbené.

Přímo z centra Windows Defender Security Center nyní můžete zabezpečit jednotlivé soubory či aplikace proti zneužití. Pokud v tomto sestavení otevřete Centrum zabezpečení a přejdete na stránku Kontrola aplikací a prohlížeče, pak se Vám ukáží pokročilé možnosti pro ochranu počítače. Změna také souvisí s vyšší ochrannou jednotlivých složek, kdy lze nově zakázat aplikacím přístup k jednotlivým souborům a složkám ve Vašem počítači. Veškeré novinky jsou tak jasně cílené na ochranu před „novým kolem“ rozesílání dalších ransomware.

Z pohledu oprav došlo k odstranění chyby způsobující nemožnost instalace nových sestavení při instalovaném .NET 3.5 Framework, některé počítače v minulém buildu měly problém se službou ctfmon.exe, která mohla způsobovat zelené obrazovky smrti a restarty, v brzké době by také z Windows Defender Security Center mohla nadobro zmizet žlutá výstraha, která se nedala jakkoli zrušit – v tomto buildu si Microsoft připravil pozadí této změny a v dalším sestavení by tato funkce měla být provozuschopná.

Dále došlo k opravám menších chyb typu „rozbitých písmenek“ X,V a Q na polské klávesnici, oprava padání hry Mass Effect 3, úprava zobrazení efektu Acrylic Brush v některých aplikacích či zlepšení animací při posouvání seznamů v nabídce Start.

Některé počítače však přesto mohou mít problémy s instalací – objeví-li se chyba 0x80070643. Neví se prozatím, co je příčinou problému, chyba se však vyskytuje velmi vzácně. Některé počítače také mají problém se zobrazováním stavu baterie, některé aplikace ve Startu se mohou stále jmenovat „ms-resource:“, může docházet k pádům aplikace Twitter (a případně dalších UWP aplikací) a zlobit může vykreslování správce úloh.

Přečtěte si také:

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain