Stahujte build 16199 pro PC (Fast ring) a 15215 pro telefon (Fast Ring)

Nejnovější sestavení pro všechny počítačové i mobilní Insidery.

Build 16199 pro PC

Nový build vypuštěný Microsoftem v rámci příprav na Fall Creators Update, který bude vypuštěn v září, představilo kromě oprav i některé příjemné novinky. Kromě nových funkcí v MyPeople přibyli také nové tipy v Nastavení nebo možnost zobrazovat příchozí hovory na PC z Vašeho Android telefonu.

Ve funkci MyPeople tak nyní na taskbaru u připnutých kontaktů můžete vidět například emotikony místo fotografií Vámi vybraných osob – pokud Vám od jedné z těchto osob nějaký emotikon (přes Skype) dorazí, celá „ikona“ se animuje do podoby onoho smajlíka. U kontaktů také nově můžete vidět číselné vyjádření prozatím nepřečtených zpráv – k tomu je však potřeba mít Skype aktualizovaný alespoň na verzi 11.16.556.0. Novinkou a to velmi příjemnou a zjednodušující, je také možnost „drag-and-drop“ při sdílení dokumentů.

Změnami prošel Herní mód, který se dle Microsoftu dočkal několika vylepšení. Nově také pozor na údaj Game DVR, což je přejmenované bývalé nastavení zvuku. Celkech vychytanou možností je také nahrávání zvuků pouze ze hry, k čemuž Vám slouží nová volba „Per-App Audio“ v Nastavení (Broadcasting). Při této volbě totiž bude zaznamenáván pouze zvuk ze hry a nikoli tak kupříkladu zvukové oznámení notifikací.

Do Nastavení také přibyla záložka System Health (Systémové zdraví?), objevilo se v něm několik nových tipů a videí. Vylepšení se dočkala funkce Storage Sense, která Vám může sama od sebe mazat některá již nepotřebná data (mazání koše, složky Temp…). Nově je možné nastavit automatické promazávání složky Downloads (stažené) po 30 dnech.

Pokud také vlastníte telefon s Androidem, po instalaci Cortany lze nově využívat funkce upozornění na příchozí hovory. Pokud Vám pak někdo zavolá, přímo na počítači můžete zvolit zavěšení a automatickou nebo manuální textovou odpověď.

Oprav se v buildu 16199 objevila celá řada – Windows Defender Application Guard (WDAG) nyní funguje korektně i na dotykových displejích, došlo k opravě spouštění win32 aplikací při nainstalování antiviru třetí strany, Windows Defender Security Center (WDSC) by Vám již nemělo ukazovat příznak u vypnutých ovladačů, došlo k odstranění Note Quick Action z notifikačního centra (důvodem je velmi malá četnost spouštění) a došlo také k opravě barevných profilů po spuštění fullscreenové hry.

Zatím stále Microsoft bojuje s nutností vysunout SD kartu při pokusu o update o zařízení Surface Pro 3, nekorektně se může chovat Outlook 2016 (zaseknutí při startu, Microsoft problém aktuálně šetří), zlobit Vám může také Edge při pokusu o otevření souboru .pdf. Pozor také na chybu, kdy u některých univerzálních aplikací dochází k nemožnosti vyťukat heslo a tím pádem se pak do nich nelze přihlásit (Netflix, Facebook, Instagram…). Některé hry, jmenovitě například Civilizace 6, Vám při startu může spadnout a v tomto buildu také nefunguje Windows Mixed Reality. V některých případech může dojít k tomu, že tento build nejde vůbec nainstalovat, pro tyto účely zřídil Microsoft speciální fórum.

Build 15215 pro telefony

Bohužel jen krátký odstavec, novinky už samozřejmě nejsou žádné, pouze opravy. Nově tak došlo k opravě automatického přepínání na handsfree režim (a opačně), vylepšena také byla synchronizace aplikací, které vyžadují propojení (jmenovitě například Fitbit) a co je asi nejdůležitější – konečně by opět měla fungovat korektně cross-device synchronizace mezi počítači a telefonem. Jedinou zaznamenanou chybou je nefunkčnost aplikace WeChat v některých specifických případech.

Přečtěte si také:

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde