Stahujte build 15210 pro mobilní telefony (Fast ring)

Microsoft dnes vypustil další sestavení pro Fast ring uživatele mobilních telefonů s Windows 10.

Bohužel začneme hned lehkým zklamáním. Microsoft vypustil současně dvě sestavení – 15210 pro telefony a 16188 pro počítače (více zde). Zatímco pro počítače se Microsoft vytasil i s novinkami, build pro mobilní telefony je maličký a obsahuje pouze minimum oprav. Na druhou stranu je milé, že konečně se Microsoft vyhnul téměř všem chybám.

První chyba, která byla opravena, se týká Glance Screen na podporovaných zařízení. Někdy totiž docházelo k tomu, že se čas neaktualizoval a zůstal zaseknutý. Jde i o osobní zkušenost, není milé, když Vám ráno Glance Screen hlásí 7:45, Vám v 8:00 jede autobus do práce a ve skutečnosti je za minutu osm. Nyní byl tento problém opraven a Glance Screen by se měl aktualizovat skutečně vždy při jakékoli změně na pozadí.

Také došlo k opravě problému se zálohami uložených textových zpráv. Týkalo se to nejen aplikace Zprávy, ale také mohlo dojít ke ztrátě Vašich zpráv například ve Skypu. Nyní, pokud například sáhnete k továrnímu obnovení a následnému nahrání Vaší zálohy, by se Vám skutečně měly nahrát i všechny dřívější zprávy.

Pro mobilní telefony jsou aktuálně hlášeny dvě chyby. Za prvé může v tomto sestavení docházet k pádům aplikace WeChat, která však v Česku a na Slovensku není moc využívána, proto tento problém asi moc lidí mrzet nemusí. Druhý problém je velmi triviální a je pouze grafického charakteru – v nabídce Nastavení > Systém > O systému se dočtete, že je aktuálně rok 2016, což samozřejmě není pravda. Žádné další problémy ale bohužel ani vylepšení hlášené nejsou.

Přečtěte si také:

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde