Stahujte build 15063.296 a 14393.1198 pro PC a telefony

Nový kumulativní update pro majitele zařízení s operačním systémem Windows 10.

Na úvod ještě jedna zpráva – pokud stále využíváte z jakéhokoli důvodu první větev Windows 10 (1507), i pro Vás byl vypuštěn nový build, je to však naposled. Jedná se o finální aktualizaci, od této doby přestává Microsoft tuto původní větev podporovat. Update má označení 10240.17394 a přináší například bezpečnostní opravy, nový vzhled záložek u Internet Exploreru, snížení zátěže na paměť při otevírání nových oken v Microsoft Edge nebo opravy a vylepšení rozhraní .NET Framework.

Pro majitele zařízení běžící na větvi Creator’s Update byl vypuštěn build 15063.296, popřípadě se však může objevit i 15063.297. Ten řeší problémy s přechodem do režimu spánku u Surface Hub, opravuje korektnost služby autochk.exe, dále se zabývá řešením pro podporu standardů TCP Fast Open pro Microsoft Edge a řeší také opravy Bluetooth propojení s některými myši, konkrétně například s novou Surface Arc Touch Mouse. Dále také obsahuje velký bezpečnostní balík například pro .NET Framework, Internet Explorer, Microsoft Edge, Windows Kernel, Windows Server či Microsoft Graphics Component.

Pro zařízení s Anniversary updatem, tedy zařízení běžící pod větví s označením 14393 si Microsoft připravil patch 14393.1198. Ten například opravuje špatné vykreslování stránek v Nastavení, problémy s knihovnou msado15.dll, opravuje problémy některých aplikací (BitLocker, AppLocker…), řeší správné ukládání JavaScriptových souborů v Internet Explorer, opravuje vzhled nové záložky v Internet Explorer, chybu 0x27, která způsobovala problémy při špatném vyťukání hesla při přihlášení a samozřejmostí je také balík bezpečnostních oprav.

No a konečně, build 10586.916 byl vypuštěn pro počítače ve větvi 1511. Build se zabývá opravou vysokého využívání RAM při přehrávání souborů ve formátu .mp4, také opravuje problémy knihovny msado15.dll a také přináší bezpečnostní záplaty pro celou řadu aplikací a služeb včetně například Microsoft Edge, Windows Server nebo Microsoft Graphics Component.

Přečtěte si také:

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich