Spotify přestává podporovat aplikaci na Windows

Ve Store ale zůstane aplikace i nadále, bude však získávat jen kritické aktualizace. 

Až potud zní tato zpráva hrozivě, je však potřeba si uvědomit, že Spotify pro telefony s Windows nedostal aktualizaci už měsíce. Určitě se však uživatelé nedočkají funkcí Spotify Running nebo Release Radar, které jsou však již na konkurenčních operačních systémech iOS a Android nasazeny už několik měsíců.

Toto rozhodnutí může mít jednoduché rozuzlení pro uživatele například v USA – aplikace Groove tam plní de facto stejnou funkci, jako Spotify a ztráta aplikace tak příliš nezamrzí. Horší je to pro uživatele například v České republice či na Slovensku, kde Groove plní pouze roli hloupého přehrávače hudby bez dodatečných streamovacích funkcí.

Špatné je to také s aktuální stabilitou appky, která se chová dost nevypočítavě a typická je pro ni chyba objevující se v případě, kdy Vám na telefonu chybí mobilní signál. V takový moment se totiž aplikace dost často zcela zasekne – lépe řečeno se tak děje v případě, kdy má aplikace skočit do takzvaného offline módu. Přečíst si můžete mimochodem také recenzi – ta však byla psaná ještě v době, kdy stabilita byla přeci jen o poznání lepší.

Vývojáři byli často kritizování, že na rozdíl od Groove (pochopitelně) či Deezeru nechtějí vytvořit univerzální aplikaci. Nyní jsme se tak dočkali smutné odpovědi – univerzální aplikace se skutečně asi nechystá. Aplikace Spotify lze však i přesto zatím bez problémů stáhnout z Windows Store a využívat.

Přečtěte si také:

  • Martin F.

    Nepodpora Spotify a jeho věčné zasekávání byla jedna z větších rozhodnutí, proč jsem přestal WP používat. Měl jsem ho léta, začal 620tkou, poslední byla 950ka, jak ta byla super, ale teď se s nepodporou aplikací rozthl pytel a musel jsem přejít, už nebyla alternativa. Bohužel…. :(. RIP Lumia.

  • Pag3man

    Kdy se tu rozhovoříte o groove. Nechcete zkusit zjistit, jestli nechystají konečně rozšíření i k nám ten groove pass a další veci? Už ted je tam česká hudba… Nějaká..

  • Pingback: Spotify je ve Windows Store, prozatím nelze stáhnout (EDIT: Už lze!) | WindowsApps.cz()

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde