Spekulace: Samsung Galaxy S8 vyjde i ve verzi s Windows

Za našeho pohledu velmi nepravděpodobné, nicméně internetem tato zpráva skutečně koluje.

Server Wincamp.org vypustil na první pohled dost nepravděpodobnou informaci podloženou o nepříliš důvěryhodný obrázek. Nicméně pravdivost zprávy nelze potvrdit ani na jednu stranu a ačkoli je vytvoření Samsungu Galaxy S8 s Windows 10 Mobile dost nepravděpodobné, pro toto řešení hovoří zvýšená spolupráce mezi společnostmi Samsung a Microsoft. Původní zprávu lze dohledat na této adrese.

Ne, že bychom to nebrali – špičkový Samsung Galaxy S8 s dlaždicemi a s Windows 10 Mobile? Paráda! Nicméně stále jsme spíše toho názoru, že vzhledem k postupnému ukončování mobilních Windows a vzhledem ke snaze o vytvoření nové kategorie zařízení (více informací například v tomto článku) je tato varianta dost nepravděpodobná a nelogická. Na druhou stranu, co v poslední době udělal Microsoft ve spojení s mobilními Windows logicky?

Samsung Galaxy S8 jako zařízení s Windows 10?
Samsung Galaxy S8 jako zařízení s Windows 10?

Upřímně, podobný obrázek dokážeme udělat v grafickém editoru také. A zabere nám to tak 3 minuty. I proto je potřeba k této zprávě přistupovat spíše zdrženlivě. Každopádně Samsung již má s mobilními Windows své zkušenosti, Samsung Ativ SE však v roce 2014 díru do světa neudělal, prodával se však dokonce i v České republice a na Slovensku. Paradoxně patřil mezi velmi dobře vybavené smartphony, mobilní Windows však už v roce 2014 patřil spíše mezi nevýhody pro běžné zákazníky a tento model zůstal tak trochu v zapomnění i vzhledem k špatnému marketingu.

Přečtěte si také:

 • Pag3man

  Když není snapdragon 835 podporovány procesor… Nebo se něco změnilo?

  • Petr Vones

   Změnit se to může oficiálním vydáním Creators Update pro Windows 10 Mobile.

   • Karel Kahovec

    Pokud někdy vyjde.

 • Kaizr

  Mě by se líbil 🙂

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde