Skype končí na Windows Phone, RT a TV

Nadále bude podporován pouze Skype pro Windows 10 (Mobile).

Aktualizace 7.6.2017: Došlo k vysvětlení, co vlastně dle vyjádření Microsoftu znamená spojení „Messaging app for Windows 10“, které je uvedeno v materiálu na stránkách Skypu (zdroj). Jedná se o aplikaci Zprávy, která v sobě měla integrovaný příjem zpráv ze Skype (ve starších Windows Mobile 10240 a 10586). Současná verze aplikace Zprávy, která se objevila spolu s příchodem Anniversary Update v sobě Skype integrován nemá a konec podpory se jí tak netýká.


Uživatelům mobilních osmiček už byl sebrán například Messenger, moc lidí využívající moderní aplikace tak již tuto platformu asi nepoužívá. Microsoft se přitom nadále snaží uživatele od telefonů na této platformě odradit, což je přinejmenším podivné. K 1.červenci tak na mobilních osmičkách přestane fungovat aplikace Skype.

Přesněji se jedná o Windows Phone 8/8.1, Windows RT, speciální edici Skype for TV, která fungovala na chytrých televizorech a také bude ukončena aplikace Messaging (Zprávy) na Windows 10 Mobile. Tato informace budila zpočátku obavy, že se konec Skype nevyhne ani mobilním desítkám – v tomto případě ale Skype bude fungovat jako dosud. Pokud je však naše úvaha správná, díky ztrátě aplikace Messaging bude příjem SMS již standardně nastaven na Skype.

Pokud z nějakého prazvláštního důvodu stále používáte mobilní osmičky, už je asi opravdu na čase se jich vzdát i za cenu toho, že přejdete na zcela jinou platformu. Pokud Windows 10 Mobile telefony postupně skomírají (a chystá se jejich nástupce), pak používáním Windows Phone 8/8.1 používáte spíš takovou lehce prohnilou a opuštěnou zombie…

Přečtěte si také:

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich