Samsung: „Do budoucna čekáme růst tabletů s Windows“

Marketingové oddělení Samsungu se pozitivně vyjádřilo o budoucnosti tabletů s Windows 10 (a Windows 10 S).

Tablety s Windows prožívali v poslední době spíš velký ústup – a využil toho zejména konkurenční Android. Jedním z důvodů byl i Windows 8/8.1, který byl přitom paradoxně stavěn spíše na dotykové ovládání a tím pádem především i tablety a ovládání počítačů s nimi nebylo zrovna intuitivní, minimálně ne v dobách prvních verzí osmiček. Příchodem a rozmachem stále ještě nových desítek se ale karta začíná obracet a stále více výrobců začíná vytvářet tablety s tímto operačním systémem.

Všiml si toho i Samsung, přesněji marketingový viceprezident Eric McCarty – ten se rozpovídal a odhadl, že budoucnost tabletů má v rukou především Microsoft, nehledě na 2-in-1 zařízení, které zaznamenaly úspěch především nástupem Surface Studio a následným vytvářením podobných zařízení od dalších výrobců. Podle jeho odhadu se má v příštích letech až 60% zařízení 2-in-1 vyskytovat na trhu i se systémem od Microsoftu.

Samsung a Microsoft tak prohlubují své přátelství, které započalo umožněním Microsoftu prodávat na svém Store špičkový telefon s Androidem Samsung Galaxy S8 ve speciální edici s předinstalovanými aplikacemi od Microsoftu, což tak trochu podpořilo spekulace o chystané verzi tohoto telefonu s mobilními Windows. Zatím však zpráva vypadá opravdu jen jako docela povedená kachna a žádné další informace prozatím dostupné nejsou.

Přečtěte si také:

  • Karel Kahovec

    To si Samsung všiml brzo, tablety s Windows rostou už skoro dva roky – na rozdíl od androidích, které jsou spíš ve stavu volného pádu.

  • Kaizr

    Tak si myslím že za chvilku skutečně vydají aspoň jeden mobil s W10M 🙂

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich