Recenze: Ztwitch – nejlepší Twitch.tv klient?

Pokud sledujete streamery, nebo sami streamujete na Twitch.tv, pak tato aplikace je přesně pro Vás!

Ztwitch je alternativa aplikace Twitch.tv, která je v současnosti dostupná jen na Android a iOS zařízeních. I proto se vývojáři ze studia Chococode rozhodli ji vytvořit a mimochodem, v této disciplíně jsou opravdu dobří. Mají totiž na svědomí například Vime (alternativa Vimea), Piny (Pinterest) nebo Awesome Tube (YouTube). Po otevření aplikace si určitě všimnete velmi jednoduchého UWP designu, po přihlášení se Vám pak odemkne vícero možností. Na ty se nyní podíváme podrobněji.

Po otevření chatu můžete zasílat emotikony nebo si měnit barvu nicku, přičemž aplikace dokáže zobrazovat i takzvané „streamerovy emotikony“. Bohužel jsem nezjistil, zda Ztwitch podporuje posílání těchto emotikonů, nebo zda je jen dokáže zobrazovat. V přehrávači si můžete vybrat změnu kvality, přičemž podporována je maximální kvalita 720p při 30 snímcích za vteřinu. To není špatné, ačkoli stále doufám, že v některém z budoucích updatů dojde na podporu FullHD (nebo dokonce 4K). Kromě nastavení rozlišení a snímkové frekvence máte možnost přes tuto nabídku také vysílání přes Miracast a Chromecast, druhý jmenovaný jsem ale neměl jak otestovat. Dále zde najdete ovládání zvuku, což je mimochodem velmi užitečné v případě, pokud má stream příliš vysoko nastavený zvuk i při minimálním nastavení hlasitosti zařízení.

U ikony lupy najdete tlačítko Friends, které zobrazuje, zda jsou Vaši přátelé online, či nikoli. Přátelům pak můžete „whisperovat“ (psát soukromou zprávu), měnit si zde můžete také Váš chat status na online, invisible nebo chat status zcela vypnout. Vypnout či zapnout si můžete také sdílení jednotlivých aktivit. Mimochodem tyto možnosti u ostatních alternativních Twitch.tv aplikací chybí.

V kategorii History se můžete podévat nejen na livestreamy, ale samozřejmě také záznamy livestreamů, přesněji takové, na které jste se již dívali (ale třeba vypnuli v průběhu). To je užitečné v případě sledování livestreamu u člověka, kterého standardně nesledujete – aplikaci můžete v klidu zavřít a po dokončení jakékoli další práce se k tomuto streamu můžete vrátit bez ohledu na to, zda si ještě pamatujete jeho jméno. Aplikace také nabízí možnost zobrazit si svůj profil, bohužel však neumožňuje ho editovat. Můžete se zde ale podívat na svá předešlá vysílání, své highlighty, seznam sledovaných a sledujících a zmíněné informace o Vašem kanále.

Potěší možnost nejen změnit barvu aplikace, nastavit živou dlaždici a notifikace. Vzhledem k systému Windows 10 Mobile by samozřejmě byla velká chyba, kdyby tyto funkce chyběly. Standardně je aplikace nabízena zdarma (obsahuje ale reklamu) pro počítače, telefony a dokonce i konzoli Xbox One. Pozitivně lze hodnotit také fakt, že je aplikace stabilní, s pěknými animacemi, má jednoduché a přehledné ovládání a mimochodem, velmi dobře lze využívat v režimu Continuum. Reklamu lze odstranit poplatkem, navíc můžete také podpořit vývojáře. A na závěr – šeptá se, ZTwitch bude již brzy v češtině.


Neoficiální Twitch.tv klient Ztwitch nabízí několik funkcí, které standardně v jiných podobných aplikacích nenajdete – proto si mě získala. Bohužel chybí integrace s Cortanou.

ZTWITCH
Testováno ve verzi pro telefony, verze 1.1.13.0, Chococode
Hodnocení: ֎֎֎֎
Stáhnout na Windows Store

Přečtěte si také:

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain