Recenze YouTube klientů #3: Hyper for YouTube

V nejnovější sérii si zhodnotíme všechny zajímavé YouTube klienty, které lze stáhnout přes Windows Store. Třetí na řadě je Hyper for YouTube.

Hodnocení YouTube klientů jsme slíbili už v minulosti, časově se nám však povedlo vzít si na paškál všechny neoficiální klienty pro sledování a správu YouTube až nyní. Celkem jsme si pro Vás připravili osm dílů, ve kterých Vám představíme následující aplikace.

1. Awesome Tube
2. Client for YouTube
3. Hyper for YouTube
4. MetroTube
5. MyTube
6. Perfect Tube
7. Pro Tube
8. Tubecast


Přiznám se, že když jsem hledal 8 klientů, které budu v tomto seriálu postupně srovnávat, měl jsem jich předvybráno sedm a u osmého jsem váhal. Volba nakonec padla na Hyper for YouTube, který v mých očích působí jako absolutně nenápadný a ničím zajímavý klient s pofidérním logem, který ale z nějakého mě neznámého důvodu byl v anglicky hovořících zemích zejména dříve velmi oblíbený. Zahodil jsem tedy všechny předsudky a celý týden aplikaci testoval.

Hned na úvod se ještě jednou vrátím k logu (na ikoně). Je hnusné. Když ve Store narazím na nějakou aplikaci s podobnou ikonou, odmítám to nainstalovat. Překvapilo mě však, že při spuštění aplikace se klient pyšní logem zcela normálním, takže o to méně ty podivné barevné trojúhelníčky chápu.

Jak jsem v úvodu uvedl, aplikace je taková nenápadná – a stejně tak působí i celkový design. Ten vychází z univerzálních aplikací (je to taková univerzální univerzální aplikace) a prostě nevypadá v porovnání s konkurencí moc dobře. Client for YouTube byl také minimalistický, ale toto je extrém. Vývojáři prostě vzali šablonu pro UWP a naroubovali do ní YouTube, prakticky jak podle učebnice. Bohužel, viditelný nezájem o celkový design způsobuje chyby, třeba že šedý text na černém pozadí není ideální ke čtení…

Asi nejzásadnější informací je, že Hyper for YouTube NENÍ určen pro mobilní telefony. Funguje pouze a jen na počítači a tabletu. To samozřejmě není ideální, nicméně vzhledem k vytrácejícímu podílu telefonů s Windows a pravděpodobný přechod „mobilů“ od Microsoftu do pozice kapesních počítačů, to nevnímám jako zas tak velký problém. Pokud však samozřejmě hledáte klienta pro svůj telefon, pak si odeberte všechny hvězdičky, tato aplikace pro Vás není.

Problém je, že aplikace není moc dobrá ani pro počítač. Po kliknutí na video se ono video spustí ve fullscreenu, což jako dejme tomu, ale ideální by bylo, kdyby se dalo lehce dostat do klasického zobrazení. To se totiž občas povede, občas ne. Fajn je, že aplikace podporuje PiP Obraz v obraze, ten přitom funguje spolehlivěji, než v případě předešlého Client for YouTube. Ještě k tomu fullscreenu, v Nastavení si to lze změnit a defaultní spouštění tímto způsobem vypnout.

Samotná obrazovka při sledování videa je ale upřímně hezká. Minimalismus zde působí v roli výborného designéra, vše je naprosto přehledné a musím uznat, že na samotné obrazovce pro sledování videa na mě Hyper for YouTube udělalo svou přehledností docela dojem. Kromě všeho standardního mi přišla zábavná funkce Playback Speed, kde si lze nastavit sledování videí při rychlosti 0.2 – 2.0, kdy 2.0 je dvakrát tak rychlejší přehrávání oproti originálu.

Hyper for YouTube je zdarma, nicméně lze si dokoupit balíček Pro. Ten zahrnuje odstranění reklam, možnost stahovat videa ve FullHD a 4K, stahovat více videí současně, vybírat z většího množství barevných schémat nebo připínat oblíbené kanály a videa do nabídky Start. To vše za 3 dolary, což je docela dost vzhledem k nabídkám konkurenčních YouTube klientů. Pochvalu si zaslouží vývojáři za reklamy – jestli jsem v případě Client for YouTube tvrdil, že jsou chytře udělané a oproti Awesome Tube neruší, pak Hyper for YouTube je ještě o krok dál. V tomto případě sice reklamy uvidíte, ale mnohdy si jich buď ani nevšimnete, nebo je budete pokládat za standardní obsah YouTube.

Stahování videí funguje bez problémů, bohužel však jen do velikosti 720p. U některých videí mě však i přes nutnost standardně zakoupit balíček Pro dovolil klient stáhnout video i v 1080p, což bude paradoxně asi jen chyba. Zlobí přepínání kvality videa při jeho sledování. Mnohdy i když máte standardně nastaveno přehrávání třeba ve FullHD, spouští se videa ustavičně v 360p a až do restartu s tím nic neuděláte. Druhá zásadní věc, která kopíruje stejnou chybu z Client for YouTube – pokud je video věkově omezeno, máte smůlu. Video se nepřehraje a ještě k tomu se v takovém případě celé zasekne. Velkým problémem je i responsibilita, která funguje přinejlepším hodně divně. Při zvětšení obrazu se video mnohdy posune naprosto nelogicky někam do rohu. Ideální je najít jednu konkrétní velikost okna a tu využívat.


Hyper for YouTube nedoporučujeme. Nefunguje na mobilech, na počítačích i vzhledem k bugům, grafickým chybám a nemožností přehrát věkově omezená videa tak nějak ztrácí smysl. Aplikace je ze všech dosud testovaných nejméně stabilní, nevýrazná, o ničem.

+ Velmi dobré rozhraní v případě přehrávání videí
+ Reklamy, které nejsou vidět
– Funguje pouze na počítačích s Windows 8.1 a 10, na mobilech ne
– Věkově omezená videa se vůbec nenačtou
– Reponsibilita – jednotlivé prvky se řadí opravdu divně

– Bugy, bugy, bugy…
– V základní verzi umožňuje stahovat pouze videa v 720p

HYPER FOR YOUTUBE
Testováno ve verzi pro PC, verze 3.1.11.7, CensoredUser
Hodnocení: ֎֎
Stáhnout na Windows Store

Přečtěte si také:

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde