Recenze: Birthday Hub

Vyhoďte kalendář a nainstalujte si Birthday Hub. Nebo ne?

Aplikace Birthday Hub na první pohled působí jako zcela zbytečná appka. Slouží totiž k zapisování narozenin a vzhledem k tomu, že tuto funkci můžete využívat například v samotném Kalendáři nebo například integrací do aplikace Lidé, pak by musela vytáhnout opravdu těžké bonusy k tomu, aby uspěla.

Aplikace Birthday Hub
Birthday Hub

Jedná se o univerzální aplikaci, po instalaci ji tak budete moci využívat nejen na počítačích, ale i mobilních telefonech, Xbox One a také v rámci virtuální a rozšířené reality. Standardně je na Store nabízena zdarma, obsahuje však in-app poplatky, ke kterým se dostanu později.

Vzhled aplikace Birthday Hub je takový… řekněme hodně nudný. Nezaujme, neurazí a de facto razí naprosto minimalistický standard univerzálních aplikací. Problém budou určitě řešit všichni ti, kteří využívají tmavý motiv – přepnutí do černých barev a odstínů je totiž poněkud nepochopitelně placený. Přesněji můžete za 55 Kč upgradovat appku do verze Pro, která Vám kromě změny motivy přináší také modrou variantu. Platit si za podobnou samozřejmost považuji za zbytečnost a tak trochu i za drzost, to už lépe postavit aplikaci na nějakých dobrovolných příspěvcích nebo ještě lépe samozřejmě za pokročilé funkce.

Aplikace Birthday Hub
Birthday Hub

Jenže právě s pokročilými funkcemi je to v tomto případě takové nijaké – co chcete nabízet v aplikaci, která Vám připomíná narozeniny dotyčných osob? Moc toho vymyslet nelze, napadlo mě jen například propojení se svátky. Princip je jinak velmi jednoduchý – v pravém kontextovém menu si přidáte kontakt, až se budou blížit narozeniny, aplikace Vám dá vědět. Nic víc.

Kromě narozeninového dne si můžete u osob přidávat také fotografii, telefonní číslo, emailovou adresu nebo třeba libovolnou poznámku. Toto všechno bohužel známe například z aplikace Lidé. Možné je také ukládání do OneDrive a synchronizace mezi zařízeními napříč Windows 10. Oproti ostatním aplikacím vidím snad jedinou výhodu v tom, že při soupisu narozenin vidíte u každé osoby zvlášť přesný počet dní zbývajících do jejího naplnění. To je poměrně zajímavé a přehledné.


Občas jsou aplikace skvělé, občas dobré, další jsou horší a nějaké vyloženě blbé. Birthday Hub nedokážu přesně zařadit, je totiž vlastně dobrá, nicméně pro mě zcela zbytečná. Neobsahuje prakticky nic, co by ji jakkoli odlišovalo od defaultních aplikací a potřeba zaplatit si dva dolary za tmavý motiv považuji za výsměch. Nicméně i přes to, hůl na ní nelámu, funkčně funguje dobře a třeba si své publikum najde. 

Birthday HUB
Testováno ve verzi pro počítače, verze 5.3.1.0, Holger Besdin
Hodnocení: ֎֎
Stáhnout na Windows Store

Přečtěte si také:

  • Petr K.

    Za chvíli bude člověk potřebovat aplikaci i na to, aby se dobře a hlavně včas vy..al

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde