První informace: Spotify míří do Windows Store

Oficiální aplikace od Spotify míří do Windows Store. Konečně.

Microsoft se musí s uvedením Windows 10 S dost ohánět a tak trochu přinutit vývojáře, aby svůj čas věnovali i aplikacím v jeho Store. Jednou z prvních vlaštovek se má stát Spotify, oblíbená streamovací hudební služba, která sice již je na Store zastoupena aplikací pro mobilní telefony (recenze), nicméně paradoxně zhruba před měsícem oznámila ukončení podpory pro tuto appku.

Potvrdilo se o čem se spekulovalo – nejedná se v tomto případě o univerzální aplikaci a pravdou tak pravděpodobně zůstane fakt, že aplikace pro mobily již podporovaná nebude. Spotify se na Windows Store objeví jako zástupce aplikací, které prošly Projektem Centennial, jedná se tedy o víceméně klasickou desktopovou aplikaci převedenou do Store.

I přes to chystá Spotify zajímavou novinku, ovšem rozhodně ne pro každého. Pokud vlastníte udělátko Surface Dial, pak můžete Spotify ovládat přímo ním. Milé, v Česku a na Slovensku ale asi zcela zbytečné. Každopádně Spotify se ve Store objeví spolu s příchodem Surface Laptop, tedy v polovině června.

Přečtěte si také:

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich