Projekt Praha (Project Prague): Speciální projekt Microsoftu pro ovládání gesty

Jeden z nejaktuálnějších projektů Microsoftu nese název po českém hlavním městě.

Microsoft Research Lab chrlí velmi často zajímavé nápady, od aplikací, až po speciální služby. Jedním z jejich nejaktuálnějších projektů je Projekt Praha – ten umožní ovládat například Skype nebo třeba Word pomocí gest. Na počítači bude přitom potřeba „pouze“ kamera pro prostorové snímání, která se však v některých novějších počítačích již objevuje. Technologie na první pohled vychází ze zkušeností s technologií Kinect, případně HoloLens.

Celá práce se odvíjí od toho, že vývojáři budou moci velmi jednoduše do svých aplikací přidávat řádky kódů, co přesně jaké gesto vyvolá. Možnosti ovládat hru pomocí gest pak budou dostupné nejen v aplikacích Microsoftu (například výše zmíněný Skype, Powerpoint, Groove a další), ale třeba i v jakémkoli prohlížeči (na videu je vidět například YouTube), na Facebooku a také ve hrách. Prezentována však byla prozatím jen velmi omezená ukázka speciálně upravené hry.

Podívejte se na video, případně se více informací můžete dozvědět na oficiálních stránkách Projektu Praha. Není prozatím jisté, kdy se výsledky objeví v reálné podobě.

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde