Představen nový Surface Pro, prodávat se bude i v Polsku

Microsoft na konferenci v Číně představil zcela novou generaci Surface Pro tabletů.

Na první pohled nevypadá Surface Pro (bez číslovky) nikterak extra nově. Prakticky se jedná o evoluci Surface Pro 4, nicméně Microsoft se rozhodl, že všechny Surface zařízení bude sice postupně vylepšovat, avšak již k nim nebude přidávat číselné označení. Nedočkáme se tak v budoucnu třeba Surface Booku 2, Surface Studio 2 a tak podobně, ačkoli bude stále docházet k dalším evolucím zařízení.

Na novém Surface Pro překvapivě nenajdete USB-C port, k dostání je však slušná konektorová výbava v čele s USB-A/3.0, MiniDisplay Port i klasický Jack. Beze změn najdete na Surface Pro také displej, který má stále rozlišení 2736 x 1824 a 12.3 palců. Design prošel lehkými změnami, kvalita barev je stále vynikající.

Microsoft na konferenci oznámil, že chce Surface Pro přiblížit funkcím Surface Studio v menším vydání – a vytvořil tak unikátní stojánek, který umožňuje nastavit displej až do 165° vůči povrchu. Pro Surface Pro také přibyla možnost ovládat jej pomocí unikátního Surface Dial, velkou přestavbou došlo u stylusu Surface Pen, které nově rozpozná až 4096 tlakových stupňů a klávesnice zvané Alcantara (tak se nazývá mimo toho i onen textilní materiál, který klávesnici pokrývá), k dostání je také více barevných variant. A vypadají moc pěkně.

Co se týče vnitřností, tam došlo u Surface Pro samozřejmě ke změnám – hlavní novinkou jsou nové procesory Intel Kaby Lake (Core m3, i5 a i7), díky čemuž bude moci tablet zůstat až 13.5 hodiny bez nabití. Velmi zajímavou novinkou je, že v průběhu tohoto roku by měla na trh dorazit i unikátní verze tabletu s podporou LTE, Microsoft také avizoval hlasitější reproduktory a naopak lépe řešené a tišší chlazení.

Velkou zprávou, minimálně pro střední Evropu, je fakt, že Surface Pro se začne prodávat na 25 trzích, mezi kterými sice zatím nenajdeme Českou republiku ani Slovensko, ale v nabídce je už i Polsko. Objednat zařízení si tak budete moci z Rakouska, Německa i Polska. Snad se brzy dostaneme na řadu i my, jakožto menší trh.

Cena začíná na 800 dolarech, nicméně jednotlivé varianty se mezi sebou samozřejmě budou cenově lišit. Pokud byste si chtěli rovnou zakoupit i klávesnici a Surface Pen, pak za nejlevnější variantu zaplatíte dolarů 930, tedy něco přes 22 000 korun. Datum vydání bude ještě upřesněn.

Přečtěte si také:

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain