Plný Office dorazí do Store v červnu

Od června si budete moci zakoupit Office 365 či Office 2016 skrze Windows Store.

Je to poměrně logické – nový systém Windows 10 S umožní nainstalovat pouze aplikace ze Store a bylo by samozřejmě hloupé, aby Microsoft neumožnil těmto uživatelům instalaci svého prémiového kancelářského balíku, který je bez pochyby nejlepším podobným balíkem aplikací vůbec. Hlavně z toho důvodu se tak už brzy dočkáme nasazení plnohodnotných Office do Store.

Nepůjde o univerzální aplikaci, nicméně Office bude do Store nasazen pomocí Desktop App Bridge, který má za úkol převádět klasické desktopové aplikace do Store. Tento krok má také ukázat vývojářům, že i převedení velmi složité a náročné aplikace, či v tomto případě dokonce několika aplikací, je ve výsledku bez potíží možné.

Do Store se Office dostanou v červnu v jakési Preview verzi a pravděpodobně bude možné přes Store stáhnout jen Word, Excel a Powerpoint. Na konci roku by pak mělo dojít k převedení kompletního kancelářského balíku. To samé čeká také prohlížeč Edge, což je mimo jiné ve velkém zájmu Microsoftu i z důvodu pravidelnějšího vydávání aktualizací.

Přečtěte si také:

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich