Plnohodnotné Office jsou na Store, prozatím je však nelze stáhnout

Dokonce si tento test můžete vyzkoušet i Vy.

Otevřte si Windows Store, do vyhledávací linky napište třeba „Word 2016“ a potvrďte enterem. Vyskočí na Vás seznam aplikací, mezi kterými najdete i plnohodnotný Word. Zajímavé však trochu je, že již teď hlásí Word 2016 (či třeba Excel) hodnocení, což je přitom technicky nemožné, navíc při pokusu o otevření Vám Store nahlásí chybu.

Jedno je však jisté. Plnohodnotné Office 2016 budete moci stahovat přes Store už velmi brzy. Ze strany Microsoftu se jedná o logický krok, neboť jeho připravovaný systém Windows 10S má podporovat pouze aplikace, které si stáhnete do svého počítače či tabletu skrze Store. A bez Office, což je obrovská síla Windows, by tato vlastnost asi nevzbuzovala nadšení. V brzké době se navíc očekává i nástup nových aplikací iTunes, Spotify či WhatsApp, dočkat bychom se měli také přidání prohlížeče Microsoft Edge.

Windows 10 S by měl pomoci Microsoftu k postupnému naplňování jeho Store a vzhledem k špatné situaci v posledních letech (vlastně od začátku projektu Store) nelze jinak, než této iniciativě fandit. Fakt, že se do Store dá celkem jednoduše převést i tak složitý balík aplikací, jakým Office bezesporu je, pak má motivovat vývojáře k tomu, aby nahrávání do Store využívali na sto procent.

Přečtěte si také:

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich