Pamatujete old-schoolový Irfan View? Nyní přichází do Windows Store

Středověk neskončil, středověk trvá…

Pamatujete ještě na starý Irfan View? Prohlížeč obrázků, který svůj hlavní vrchol dosahovat v období Windows 98 a XP? Pokud ano a máte smysl pro nostalgii, pak si nově tento program můžete stáhnout z Windows Store. Vývojáři se totiž rozhodli projekt oživit a pomocí Windows Store mu pomoci v opětovném rozšíření. Zda-li se jim to podaří, to nechceme moc tipovat, nicméně v dnešní době vypadá aplikace upřímně trochu jako z jiného tisíciletí.

Aplikace je na Store pochopitelně zdarma a ve zkratce se jedná o prohlížeč obrázků a fotografií. Kromě samotného prohlížení nabízí i několik základních funkcí pro vylepšení, či spíše upravení obrázku – ať už se jedná například o ořezání, možnost přidat do obrázků vodoznak, funkce blur (rozmazání) a další. Pomocí pluginu lze navíc do obrázků i kreslit pomocí stylusů, což je samozřejme vylepšení oproti původní verzi.

Aplikace Irfan View měla premiéru už v roce 1996 a od té doby se její vzhled příliš nezměnil. Rozhodně tak nečekejte nějakou modernu, naopak pořádné retro. Pokud byste si Irfan View chtěli vyzkoušet, můžete k tomu využít tento odkaz z Windows Store.

  • Karel Kahovec

    Oldschoolový? Denně jej používám, není lepší rychlý prohlížeč obrázků.

  • Lukáš Bittner

    Taky jej používám velmi často. Rychlost a jednoduchost. Jsem rád, že ještě neumřel, ba naopak. Třeba na takovou hromadnou konverzi obrázků je výborný.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich