Paint.NET se brzy objeví ve Windows Store

Microsoft Project Centennial sbírá své ovoce. Do Store zamíří další úspěšná aplikace.

Windows Store začíná být pro vývojáře poměrně zajímavou platformou – a to je vynikající zpráva. Jako další oznámili svůj nástup do Windows Store tvůrci stojící za oblíbeným a úspěšným grafickým editorem Paint.NET. Přidání aplikace do Store je podle slov jednoho z vývojářů současná hlavní priorita.

Přidání aplikace do Store je hlavná prioritou našeho dalšího vývoje. Nejprve bude vydán nový update 4.0.17 a ihned poté začneme s přidáváním aplikace do Windows Store“ (zdroj)

Paint.NET si mezi uživateli vytvořil velmi dobrou pověst – jedná se o na první pohled jednoduchý, v jádru ale poměrně výkonný grafický editor, který díky tomu mohou využívat nejen amatéři, ale i poloprofesionálové (vyloženě grafici asi holdují jiným aplikacím). Program vznikl v roce 2004 a jeho přesunutí na Store je další dobrou zprávou pro ostatní vývojáře.

Prozatím bohužel nebylo potvrzeno, kdy přesně se Paint.NET do Store dostane a kdy jej bude možné stahovat, nicméně rozumně zní, že by se vše mohlo stihnout do konce tohoto roku.

Přečtěte si také:

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich