OneNote prochází velkou obměnou

Sjednocení vzhledu v rámci platforem, vylepšení UI, nový design a funkce.

Pokud máte OneNote aktualizovaný a nové funkce ne a ne se objevit, pak s velmi vysokou pravděpodobností nemáte zapnutý experimentální režim aplikace. V Nastavení v sekci Možnosti je potřeba přepnout do aktivního stav u OneNote Preview. To jen pro začátek. Část novinek však bude dostupná i bez tohoto režimu.

Základní novinkou je nový vzhled hlavičky, který nově umožňuje pracovat s větším počtem funkcí, na první pohled je vidět nové rozložení jednotlivých prvků (samotných bloků a sekcí). Aplikace mnohem více připomíná klasický OneNote 2016, který je k dostání spolu s Office 365 či ve verzi balíku MS Office 2016.

Novinkou je také funkce Tell me znázorněna žárovičkou v rohu aplikace. Po kliknutí na ni můžete vyhledat to, co byste rádi udělali, a nevíte jak přesně na to. Pro zkušenější uživatele se podobná funkce hodí například v případě vkládání složitějších matematických funkcí, ti méně zkušení pak mohou jednoduše vyvolávat tisk, vytvořit odškrtávací seznam, přidávat obrázky a další.

Kromě výše zmíněného můžete například využívat klávesovou zkratku Ctrl+F k vyhledávání textu, pojmenovávat lépe Vaše bloky (přezdívkou) nebo možnost prohlédnout si nedávno změněné ve sdílených blocích. Můžete si rovněž měnit barvu štítků u jednotlivých dokumentů.

Kromě toho mohou ti, kteří již mají na svém počítači nainstalovaný Creators Update, využívat relativně nové aplikace Send to OneNote (Poslat do OneNote), kterou najdete na Windows Store. Pomocí ní můžete snadněji posílat vybrané dokumenty či třeba webové stránky přímo do aplikace.

Přečtěte si také:

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde