Novinky v buildu 16184: MyPeople, Pošta a Neon

Sestavení pro počítače s označením 16184 je prvním, které obsahuje velké novinky v rámci větve Redstone 3.

Největší novinkou je bezesporu funkce MyPeople (Moji lidé). Tato funkce měla být již dostupná pro všechny uživatele v rámci Creator’s Update, nakonec si s ní však Microsoft dal na čas a vypustil ji oficiálně až nyní.

Oblíbené kontakty si nyní můžete připnout do hlavního panelu (taskbaru), prozatím je však jejich počet bohužel omezen pouze na tři – dle Microsoftu však do budoucna dojde k navýšení a toto omezení je pouze testovací. Díky připnutým kontaktům pak s těmito lidmi můžete velmi rychle komunikovat přes Skype či Mail přičemž do budoucna se snad dočkáme integrace dalších služeb, například Facebooku, Twitteru nebo třeba WhatsAppu. U každého kontaktu můžete vyvolat historii konverzace, také si funkce pamatuje, jakou ze služeb využíváte častěji a tu Vám nabídne přednostně. Díky Skypu a Poště tak můžete psát dokonce i SMS nebo zasílat emaily i bez otevření příslušných aplikací.

Funkce MyPeople
Funkce MyPeople

Druhou novinkou je Neon – ten se již objevoval v prvních aplikacích v nedávné minulosti, například se jedná o aplikace Hudba Groove, Filmy a TV nebo dokonce v několika aplikacích třetích stran, například v Dropboxu nebo Monument Browseru. Nyní se však Neon začíná propisovat i do samotného systému – například spolu s novou integrací MyPeople si všimněte „neonového“ podbarvení při výběru. Spolu s tím se Neon dostal také do aplikací Mapy nebo samotného Nastavení. Je to vidět v kontextové nabídce v levé části oken.

Poslední novinkou sestavení je pak vylepšení aplikace Pošta pro uživatele využívající email od Google. Ti, kteří Google účet používají, nyní mohou v aplikaci využívat Focused Email (primární zprávy), změn se dočkal také Kalendář, v České republice a na Slovensku si však nových funkcí asi moc neužijeme – jedná se například o automatické zapisování při rezervaci letenek nebo sledování stavu objednaného zboží. Ani jedna z funkcí však zde zatím není prozatím funkční.

Přečtěte si také:

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde