Návod: Jak projektovat Váš mobil do Windows 10 PC

Víte, že ve Windows 10 můžete jednoduše projektovat Váš obraz do počítače?

Microsoft přidal do Windows 10 celkem jednoduchý způsob projekce mobilů do počítače, není zapotřebí žádných dalších aplikací třetích stran typu Team Viewer a podobně – následující styl připojení však má jedno omezení, které tyto nástroje nedokáže nahradit, více později. V našem návodu Vám ukážeme, jak na to. Z důvodu anglického systému, na kterém probíhalo testování, jsou uvedené cesty v angličtině. Přidáváme k nim český přepis ovšem berte v úvahu, že reálný překlad ve Vašem počítači nebo telefonu s Windows 10 může být o něco odlišný. Důležité je také zmínit, že tento styl připojení dokáže simulovat režim Continuum, neboť po připojení se Vám mobil bude do počítače projektovat právě tímto způsobem.

V počítači si otevřete Nastavení a pokračujte do záložky System. V něm naleznete sekci Projecting to this PC (Projekce do tohoto počítače). Zde si můžete vybrat, zda chcete povolit projekci v případě zabezpečené sítě, vždy, nebo naopak nikdy. Na výběr máte také možnost, zda se Vás má počítač/telefon vždy před projekcí ptát, či Vám stačí zeptání se pouze v prvním případě.

Co je důležité a co bylo v úvodu zmíněno, pro projekci založenou na principu počítač – telefon s Windows 10 je zapotřebí být na stejné síti Wi-fi. Z tohoto důvodu se tedy nejedná o připojení „na dálku“ a využívat lze jen na kratší vzdálenosti. V počítači si nyní otevřete aplikaci Connect (Připojení). Jedná se o samostatnou aplikaci, kterou dohledáte například v nabídce Start, případně využijte vyhledávací linku. Po otevření aplikace si vemte do rukou Váš telefon a v rychlém akčním centru zvolte možnost Connect (Připojit). Pokud splňujete výše uvedené, po kliknutí na název Vašeho PC se Vám na počítači objeví režim Continuum právě připojeného telefonu, na telefonu můžete dále pracovat samostatně či jej využívat jako touchpad.

Přečtěte si také:

  • Sato

    Správny výraz je projikovať (Jak projikovat váš …), ale keby ste to tak napísali, asi by nikto nerozumel. 🙂
    Veľké V vo výraze Váš sa používa len v korešpondencii.
    To len tak na margo, ináč ste fajn web.

  • Mathias Berry Beránek

    je to jen pro lumii 950/xl že?

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde