Nadella: Chystáme nové telefony, budou ale vypadat jinak, než ty dnešní

Microsoft dle slov CEO společnosti Satya Nadelly s telefony rozhodně nekončí, naopak se chystá vypustit zcela revoluční novinky.

V rozhovoru pro Marketplace.org se Satya Nadella rozpovídal i o budoucnosti telefonů a snad poprvé oficiálně potvrdil, že Microsoft s telefony skutečně nekončí a de facto by se dalo říci, že s nimi teprve začíná. Respektive se chystá vypuštění zcela revolučního přístroje (přístrojů?), které budou zcela definovat novou kategorii a jak se nedávno zmínil ve svém komentáři i Jason Ward, nepůjde o klasické „smartphony“ tak, jak je známe dnes.

„Už dnes vyrábíme telefony, máme výrobce třetích stran jako například HP, které pro nás vytváří telefony a kromě nich i další výrobce. Sázíme však na specifickou oblast managementu, bezpečnosti a samozřejmě na unikátní funkci Continuum.“

Pravdou je, že HP, Alcatel nebo například WhartonBrooks se skutečně mobilními telefony s Windows zabývají, do budoucna plánuje svou výrobu začít kupříkladu i Wileyfox, jedná se však o velmi specifické a spíše okrajové přístroje. Kromě toho se většinou nesetkávají s nějakým vřelým přijetím veřejnosti – což je příklad dobře viditelný zejména na HP Elite X3, což je bezesporu vynikající přístroj, naráží však na jeden zásadní problém. Neprodává se.

„Hlavní pro nás je, aby byl všechen náš software dostupný i na iOS a Androidu, to je v první řadě. Nicméně i přesto koukáme do budoucna a Surface je dobrým příkladem. Definovali jsme novou kategorii 2-in-1 (Surface Studio, pozn.) a to je přesně to, co chceme v tomto odvětví nadále dělat. Takže závěrem je, že si můžete být jistí, že budeme na telefonech pracovat a dávat do nich větší úsilí, než je tomu dnes. Na druhou stranu však tato zařízení budou vypadat odlišně v porovnání s tím, jak si představujeme mobilní telefon dnes.“

Co si z toho můžeme vzít? Po tomto vyjádření je takřka jisté, že Panos Panay už čile se svým týmem pracuje na nových zařízeních, které budou přenosné, bude z nich možné volat, nepůjde ale o klasické smartphony. Nabízejí se řešení s ohebným či překládacím displejem? Zcela určitě – naznačovalo by tomu i to, že Microsoft si tento patent už dříve v minulosti patentoval. Zvukovou nahrávku (v originále) si můžete pustit například na MSPoweruser.com. Snad budoucnost už brzy nastane.

Přečtěte si také:

  • CABAL

    Začať odznova by bolo lepšie v časoch, keď ich ešte ľudia brali ako jasnú trojku na trhu a nie teraz, keď ich trhový podiel je na úrovni štatistickej chyby.

    • Steve

      Presne tak, zase zaspali. Pri WP 8.1 to mali dobre rozbehnuté, pekné telefóny so svižným systémom ľudia si to chválili, aplikácie sa postupne dopĺnali. Potom W10 zase prepad, to čo fungovalo na 8.1 nefungovalo na 10-ne, predaj vybornej navigácie zadarmo a zase čakanie na aplikácie. Nový model telefónu nevyšiel dva roky, aj keď na svoju lumiu 950 nedám dopustiť ostatní už prešli na iné platformy.

  • Pingback: Spekulace: Co by se mohlo objevit na konferenci 23.května? | WindowsApps.cz()

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde