Microsoft ukázal funkčnost x86 aplikací na ARM procesorech

Windows 10, LTE připojení, velká výdrž baterie… a ARM procesor.

Microsoft vypustil informace o Windows 10 běžících na procesorech ARM. Podobná zařízení by přitom v budoucnu měla tvořit základ pro nástupce mobilních telefonů či lépe řečeno, takzvané minipočítače, které by v očích Microsoftu mohly telefony nahradit. To vše s plnohodnotnou podporou desktopových aplikací.

Windows 10 na procesoru ARM
Windows 10 na procesoru ARM

Microsoft potvrdil, že na těchto zařízeních Vám budou desktopové aplikace fungovat i poté, co dojde k instalaci nikoli přes Store, ale přímo odkudkoli z internetu. Nad tím dosud kolovaly nejasnosti, zda podobná zařízení nebudou běžet na principu známém z nedávno představených Windows 10 S.

Na přiloženém videu ukazuje Microsoft, že i na zařízeních s ARM procesory bude možné zcela běžně stáhnout aplikaci z internetu a následně ji využívat. Pro demonstraci v tomto případě posloužila archivovací aplikace 7zip. Pro následnou funkčnost aplikace přitom není potřeba žádných speciálních zásahů vývojářů nebo samotných uživatelů. Dobrá zpráva, první počítače s procesory ARM by se měly objevit v následujících měsících.

Přečtěte si také:

  • Ladham

    Yes….

  • aod

    Kravina zbytecna

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich