Microsoft: „Telefony získají nové funkce na konci léta“

Na jednu stranu překvapivou zprávu vypustil Microsoft – do telefonů s Windows 10 ještě natlačí zatím neznámé novinky. 

Ačkoli několik telefonů získalo slibovanou aktualizaci Creators Update, vzhledem k tomu, že ihned poté spadli Fast Insideři do stále dost tajemné větve Feature2, která s připravovaným Fall Creators Update nemá prakticky nic společného, se čekalo, že již půjde pouze o jakési udržovací sestavení a nové funkce se telefonům s Windows 10 zdaleka vyhnou.

Manažer programu Windows Insider, Brandon LeBlanc, se však na Twitteru pozitivně vyjádřil o novinkách, které do mobilních telefonů v případě uživatelů zapojených do Insider programu, budou v příštích týdnech zařazeny.

Předpokládá se, že se novinky budou týkat režimu Continuum, přesněji například dlouho slibované možnosti pracovat s více okny. Nedávno se k tomuto tématu vyjádřila i samotná Dona Sarkar, která potvrdila, že tým pracuje na nočním světle, které je již známé ze stolních desítek. Kromě toho se stále čeká na aplikaci, která nám byla ukázána už před necelým rokem – přesněji se jedná o aplikaci, která dokáže naskenovat objekt do 3D modelu a následně s ním umožňuje pracovat, ať už na telefonu či v počítači. I tato novinka by se ještě do telefonů dostat měla.

Je víceméně jasné, že Microsoft se systémem Windows 10 Mobile nemá nikterak zázračné plány a víceméně jen dodělává rozdělané, je však pozitivní, že neohlásil konec, či spíše, jak je u Microsoftu zvykem, oznámil alespoň něco.

Přečtěte si také:

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde