Microsoft se o budoucnost Store nebojí

Microsoft o dobré budoucnosti Store nepochybuje, Project Centennial totiž funguje nad očekávání.

Pokud se Vám občas zdá, že aplikace ze Store snad víc mizí, než přibývají, není tomu tak. Dle Microsoftu se totiž jen pomocí nástrojů z Projektu Centennial přidalo na Store už bezmála 1000 aplikací. A další přibývají každým dnem.

Microsoft to ohlásil na konferenci Build 2017. Právě Centennial, který má za úkol převod klasických win32 aplikací do podoby aplikací pro Store, je hlavním hnacím motorem. A určitě má tento projekt budoucnost, i vzhledem k budoucí sázce na Windows 10 S, pomocí kterého by mělo docházet k vyššímu využívání Store – jiné aplikace, než ty z Obchodu, si do počítače s tímto systémem totiž nenainstalujete.

Celá situace byla demonstrována na aplikacích od Adobe, dále se objevily například appky Slack, Evernote, Open Live Writer, Arduino, Kodi, Audible nebo třeba Magix. Ty všechny jsou původem klasické desktopové aplikace, byly ale převedeny na aplikace univerzální. Nám nezbývá než doufat, že Microsoft bude pokračovat v tomto trendu a ztráty některých důležitých aplikací budou dostatečně vykompenzovány.

Přečtěte si také:

 • Riverlake

  A kde na store, prosím, najdu Kodi?

  • Riverlake

   Pardon, tady se asi nemluví o mobilní verzi, tak to nic 🙁

   • Karel Kahovec

    Jde o přebalené desktopové aplikace.