Microsoft připravil a vypustil novou generaci Skype

Zatím jen pro Android a pod heslem „Když nemůže Snapchat za námi, vytvoříme si ho sami“.

Trochu schizofrenní situace nastala u Microsoftu v případě aplikace Skype. Zatímco v březnu po téměř roce dodělal Skype pro Windows a ze Skype Preview vytvořil plnohodnotnou aplikaci bez chyb, mezitím evidentně pracoval na druhé verzi, která působí ještě moderněji – a tu teď jako první vypustil na Android. Dle vyjádření Microsoftu se však již brzy dočkají i majitelé iOS a Windows (zatím není jisté, zda je řeč o mobilních Windows 10, či „jen“ plnohodnotné verzi), údajně v rámci několika málo měsíců.

Nová verze Skype působí skutečně hodně moderně, na zahraničních fórech se dokonce objevují hlasy, že je vzhled aplikace až „nepřirozeně moderní až infantilní“. To je trochu pravda, podívejte se na sérii animovaných gifů a udělejte si obrázek, už brzy se totiž dočkají této změny prakticky všichni. Aplikace však působí velmi svižně, oproti aktuální verzi překvapí hravé prostředí, „lajkovat“, po vzoru Messengeru, půjdou i samotné příspěvky jednotlivých uživatelů, došlo k napojení na Giphy… Změn je opravdu hodně.

Je pravděpodobné, že verze pro iOS a Windows ještě budou poznamenány několika dílčími změnami, zvlášť v případě, že si na ně dal Microsoft ještě čas. O přibližném vzhledu nového Skype si však i vzhledem k existenci aplikace pro Android můžete vytvořit poměrně jasnou představu. Zda se Microsoftu sázka na podobnou aplikaci vyplatí, to se ukáže až časem. Na závěr poznámka, pokud k prohlížení článků využíváte naší aplikaci, bohužel v ní nedochází ke korektnímu načítání .gif obrázků. Využijte prosím odkaz v dolním panelu a článek si přečtěte ve standardní webové verzi.

Přečtěte si také:

 • aod

  Opravdu nic jiného mi ve Skype neudělá větší radost, než lajkovat ani nevím co vlastně.

  • aviamantis

   Přesně 🙂

 • Raven

  Tak já nevím. Na jednu stranu podporujou „bussines segment“ a na stranu druhou pak vytvoří tuhle puberťákovinu. Asi si zvyknu, ale je to fakt infantilní.

 • Karel Kahovec

  Ale aby si člověk mohl určit, které kontakty vidí, na to zase zapomenou, že?

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich