Microsoft představil klávesnici se zabudovanou čtečkou otisku prstu

Zajímavý kousek v Microsoft Store, zatím jen v USA, pravděpodobně se však brzy dočkáme i v Česku.

Že nemáte zařízení, které podporuje Windows Hello, ať už pomocí skeneru oční duhovky nebo pomocí otisku prstu? Žádný problém. Nově totiž pro toto zabezpečení můžete využít i samotnou klávesnici se zabudovanou čtečkou.

Klávesnice se jmenuje oficiálně Microsoft Modern Keyboard a je k náhledu na americkém Store – prozatím bez možnosti ji zakoupit. Její cena byla stanovena na 129 dolarů, tedy zhruba 3100 korun. Bohužel se nám zatím nepodařilo získat vyjádření, zda se oficiálně dostane do České republiky, nicméně je standardem, že podobná příslušenství se do Česka standardně dostávají oficiální cestou, případě by toto zařízení měly v budoucnu nabízet i větší eshopy.

Kromě Windows 10 využijete klávesnici také na zařízeních MacOS 10.10.5 (a novější), Android 4.4.2 (a novější) nebo na iOS 8+. Ze systémů Windows je pak kompatibilní ještě Windows 8/8.1, majitelé počítačů se sedmičkami mají smůlu.

Klávesnice se může se zařízením spárovat jak pomocí Bluetooth, tak i pomocí USB kabelu. Váží 420 gramů, bohužel jí chybí podsvícení. Na dvě 3A baterky vydrží až dva měsíce, dosah bez kabelu je pak 7 metrů. To nejdůležitější a nejzajímavější, tedy samotná plocha pro přihlašování pomocí otisku prstu se nachází přímo v klávese, která se nachází vedle tlačítka Alt v pravé části klávesnice.

Přečtěte si také:

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich