Microsoft omylem vypustil build 16212 – NESTAHUJTE HO

Stala se chyba a Microsoftí build, který je určen pro interní testování, unikl na veřejnost.

Microsoft se tentokrát může pochlubit opravdu velkou chybou – omylem totiž pro Fast ring Insidery vypustil build 16212, který je podle informací dostupný jak pro počítače, tak i pro telefony. Nebyl vypuštěn plošně, proto se může stát, že se tato chyba na Vašem přístroji vůbec neobjeví, nicméně je důrazně doporučováno build nestahovat – jedná se o interní build určený pro nejzákladnější testování a není určen pro běžné uživatele a Insidery, hrozí dokonce i poškození zařízení.

Microsoft zatím k chybě nedodal příliš informací, jedinou potvrzenou je důrazné doporučování o nestahování tohoto sestavení. Pokud Vám tak ve Windows Update bude tento update nabídnutý, instalujte ho pouze na vlastní nebezpečí, pro jistotu opravdu doporučujeme neriskovat a tomuto sestavení se zcela vyhnout.

Aktualizace: Instalováním buildu způsobíte cyklické restartování Vašeho telefonu. Doporučení neinstalovat proto opravdu vezměte k srdci. Mimochodem se podle všeho jedná o interní testovací build určený pro telefony s plnohodnotným Windows 10.

Aktualizace: Tento build se podle všeho dostal i do ostatních okruhů Insideru a dokonce i do produkční verze. Z toho bude malér.

Přečtěte si také:

 • Pišta Hufnágl

  Už mi to vyskočilo taky. „Aktualizaci stáhneme, až se příště připojíte k napájení.“ Hmm. Takže stažení nezabráním. A co pak? Doufám, že se to nezačne instalovat automaticky. Dá se toho nějak zbavit?

  • Posunu cas o 40 rokov dopredu 😀

   • Pišta Hufnágl

    Jojo, už jsem to našel, funguje to. 🙂

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde