Microsoft omylem vypustil build 14998 pro mobily

Možnost instalovat tento build získala pouze menší část z Fast ring Insiderů, Microsoft ale varuje – neinstalujte ho.

Občas se prostě zmáčkne omylem červené tlačítko a problém je na světě. Microsoft dnes ráno nevědomky vypustil pro uživatele Fast ring okruhu na mobilních telefonech s Windows 10 Mobile build 14998, nicméně si toho brzy všiml a distribuci stopl. Nic to však nemění na tom, že desetitisíce lidí tento build skutečně dostalo.

Microsoft důrazně varuje všechny, že tento build je velmi nestabilní a v žádném případě neměl být určen pro veřejnost. Pokud jste jej tak dostali, což se klidně mohlo stát, v žádném případě ho neinstalujte a vyčkejte na další mobilní sestavení.

Build 14998 je označen následovně. Neinstalujte ho!
Windows 10 Build 14998

Build se tváří jinak, než ostatní a vzhledem k tomu, že patříme k „šťastlivcům“, kteří jej dostali, se můžeme pochlubit. Je totiž veden pod názvem „Localization for English“, nikoli klasickým očíslováním. Pokud byste jej přeci jen na mobil instalovali, je prý potřeba následný hardreset s následným navrácením předchozího buildu skrze Windows Device Recovery Tool. Do té doby se z Vašeho telefonu stane velmi nestabilní kostka a údajně se také Váš telefon v tomto buildu zasekne a bez hardresetu nedovolí další update.

Přečtěte si také:

  • Kaizr

    No uvidíme. Zatím telefon funguje bez problémů. Vyvolání aktualizace my hodí chybu tak předpokládám že nepůjde aktualizovat dále. Asi mě návrat přes WDRT nemine. Vydržím do vydání ofika

  • Kaizr

    Tak je venku ofiko a mě to nejde 🙁

  • Kaizr

    Tak dobrý.Pomohlo pouze tov.obnovení. Zálohu jsem měl naštěstí udělanou 10.1 tak už stahuji 15007 🙂

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain