Microsoft možná prozradil datum vydání Project Scorpio

Obsahuje teaser skutečně skryté zprávy, nebo se jedná o fantasmagorii?

Zpráv o nové herní konzoli Project Scorpio, kterou Microsoft představí v nejbližších dnech, raketově roste. Poté, co se na veřejnost dostaly nové teasery, se zkušení odkrývači tajemství v teaserech pošťourali a našli hned dvojici „tajemství“. Otázkou samozřejmě je, co je skutečně skrytá zpráva a co hledání senzace někde, kde není.

První odhalení je však jasné a je to jednoznačná narážka na konkurenci. V jednom z teaserů se totiž na krátko objeví ruské kolo a záběr na neonový lunapark. Na stanu je pak možné zahlédnout zprávu „6>4“. V tomto případě netřeba moc přemýšlet – výpočetní výkon Project Scorpio je totiž šest a Playstation 4 Pro čtyři teraflopy. Microsoft má ale pravdu, šest je prostě víc.

Teaser Project Scorpio, 6>4
Teaser Project Scorpio, 6>4

Druhá informace je zajímavější. V jednom ze záběrů lze totiž najít text X10S101-317, což se dá při troše fantazie vyložit jako X10S coby název a 10-13-17, což značí zápis datumu 13.10.2017 v terminilogii Microsoftu a jeho označování dat. Navíc tento den vychází na pátek, což je typický den pro vydávání nových konzolí, čistě teoreticky by se tak hráči mohli dočkat ještě dříve, než očekávali. Původně se totiž očekával datum vydání až v prosinci tohoto roku. Samozřejmě je bezesporu zajímavý také onen název X10S. Tak uvidíme.

Teaser Project Scorpio, datum vydání
Teaser Project Scorpio, datum vydání

Přečtěte si také: