Microsoft dnes ukončuje podporu pro Windows Phone 8.1

Žádné další aktualizace. 11.červnence končí podpora Windows Phone 8.1.

Pouze tři roky a dost. Po relativně krátké době se totiž Microsoft rozhodl ukončit podporu pro všechna zařízení s operačním systémem Windows Phone 8.1. Paradoxem je, že Microsoft si tímto krokem zařízl asi 72% uživatelů mobilní platformy s Windows, protože ač to zní opravdu neuvěřitelně, pouze 28% využívá modernější (a zatím stále podporovaný) systém Windows 10 Mobile.

Podpora je přitom konečná a týká se nejen nových funkcí, které však již na telefony s Windows nepřicházejí delší dobu, ale také bezpečnostních záplat. Zde však mohou být uživatelé relativně klidní, neboť z důvody nízké rozšířenosti a přeci jen stále bezpečného systému se Windows Phone 8.1 terčem útoků běžně nestává.

Rádi bychom všem uživatelům s mobilními osmičkami doporučili náhradu, leč bohužel, nemáme co doporučit. Na objednávku si lze zakoupit HP Elite X3 (například z Alzy), nicméně s cenou 23 tisíc asi moc dosavadních uživatelů Windows Phone 8.1 neosloví. Microsoft Store již žádné telefony nenabízí, z bazaru pak lze sehnat některé Lumie. Mimochodem, kupříkladu Lumie 950 a 950XL již taktéž prakticky nelze zakoupit v novém stavu.

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde