Medhi: „Windows 10 je na více než 400 miliónech zařízení“

Yusuf Mehdi z Microsoftu se rozpovídal pro Bloomberg.

400 miliónů zařízení, z toho ale tři čtvrtiny jsou využívány každý den. Podobnými počty se v interview pro Bloomberg pochlubil Yusuf Mehdi, viceprezident Microsoftu. Kromě toho také odhalil jeden z plánů pro konferenci v Šanghaji, která je na programu na konci tohoto měsíce.

„Windows 10 se daří skvěle. Už před pár měsící jsme informovali, že se aktuálně nachází na asi 400 miliónech zařízení. Co je důležitější, více jak 300 miliónů zařízení s tímto systémem je využívána každý den po dobu minimálně tři a půl hodiny. Je to nejrychleji rostoucí systém, co jsme kdy vůbec mohli vidět. S vývojem rozvoje Windows 10 jsme nemohli být spokojenější“

Kromě toho zveřejnil také jednu hardwarovou novinku – „v blízké době můžete očekávat update pro Surface Pro 4“. Pravděpodobně by to tak mohlo znamenat, že se na konci měsíce dočkáme odhalení nové půlgenerace, podobně jako v případě Surface Book, který oficiálně na druhou generaci čeká, loni na podzim však dostala prvné generace nové a vylepšené konfigurace. Na samotnou konferenci je to však pochopitelně málo a čeká nás tak ještě něco dalšího a prozatím velmi tajemného.

Přečtěte si také:

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde