Lumia 950 měla na trh dorazit i se stylusem a dalšími vylepšeními

A také konečně víme, odkud se vzalo jméno známé z propagačních materiálů – Miranda Vance.

To, že prodeje telefonů Lumia 950 nebyly žádná sláva a fakt, že Microsoft již ukončil s vydáváním nových Lumií (a prakticky i ukončil práce i na mobilních Windows 10) toho již bylo napsáno více než dost. Nyní však Windows Central vydal exkluzivní video, které zachycuje Lumii 950 a verzi XL v původních plánech. A při pohledu na to, co Microsoft původně plánoval a co z tohoto velkolepého plánu nakonec vzešlo a jak to celé dopadlo, se fanoušci zcela určitě budou cítit smutní.

Lumia 950 a její větší sestra měly původně obsahovat například stylus (a ten měl být evidentně velmi propracovaný), z videa také uniklo lepší zpracování Glance Screen, lehce upravený design, který se nakonec ukázal být jedním z největších problémů špičkových Lumií nebo systém propracovanějších gest. Pokud si vzpomenete na další Microsoftem zrušené mobilní telefony (a nebylo jich málo, viz odkaz na článek pod odstavcem) včetně třeba špičkového Lumia McLaren, jednomu by se snad chtělo až hlasitě zakřičet.

Mimochodem také konečně vzešlo najevo, kdo nebo co je Miranda Vance, která se zobrazuje na propagačních materiálech, zejména co se funkce Windows Hello a očního skeneru duhovky týká. Je jí osoba vystupující právě v tomto prvotním videu. Každopádně je opravdu obrovská škoda, jak nakonec telefony od Microsoftu dopadly, neboť potenciál měly opravdu obrovský. Koukněte se na avizované video a zadržte smutek nebo vztek.

Přečtěte si také:

  • Bob Bříza

    krom stylusu stejné ne ?

  • Tomáš Němeček

    Vždyť až teď je ten mobilní systém relativně stabilní a dá se to používat. Ty univerzální aplikace už jsou taky na docela slušné úrovni. Takže by se dalo říct, že by to mělo začít až teď, ne? Přeci si Microsoft nemohl myslet, že když to před rokem vypustil a Lumie se akorát restartovaly, neexistovalo probuzení ťukáním a Continuum mělo více nedostatků, že s tím udělají díru do světa. Vážně tomu celému nerozumím…jak se můžou tvářit, tak překvapeně…

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich